Ölüm İçin Hazır mısınız ?

Ahiret, Dini Yazılar, islam, İslamda Ölüm, kabir hayatı, ölüm, Ölüm için hazırlanmak,
 Ölüm için hazır mısınız? Daha doğrusu ölümle yüzleşmeye hazır mıyız? Son zamanlarda beğenerek takip ettiğim ve modern düşüncelerle müstakbel dinimiz İslami Hristiyan ve Yahudilere anlatmaya çalışan Halid Yasin hocanın konuşması kendimizle yüzleşmemizi sağlıyor.

 Kur'an diyorki; Siz devamlı dünyevi işlerle meşgulsünüz. Para, mal, mülk biriktirmekle ve bunları hesaplamakla. Kariyerinizi, paranızı, mesleğinizi, varlıklarınızı geliştirmekle. Ta ki kabirlere girene kadar.
Bir düşünün en son ne zaman cenazeye gittiniz ? Ölen kişi anneniz, babanız, dedeniz yada bir akrabanız mıydı ? En son bir cenazeye gittiğinizde sevdiğiniz birinin ebediyete yolculuğuna şahit oldunuz. Gülen, ağlayan, övünen, zengin, eğitimli, inanan, inkar eden yada her kim ise. Mezara giren kişiyi gördünüz ve düşündünüz, "Bir gün oraya giren kişi ben olacağım." Allah (Kur'anda) diyorki; "Çokluk kuruntusu hepinizi oyalıyor!"
Bizler malımızı büyütmekle, kariyerlerimizi geliştirmekle, dertlerimizle, tasalarımızla uğraşıp dururken bize ne zaman Allah, Din, Hayat veya Ahlaklı yaşama dense birşekilde onbu duymazdan görmezden geliriz.. (Khalid Yasin)Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri