Akciğer Delinmesi Rahatsızlığı İçin Bitkisel TedaviAkciğer delinmesi rahatsızlığında karakafes otu,arpa,atkuyruğu otu,bal,bahçe şebboyu çiçeği kullanılır.
Karışımların Hazırlanışı;
Karakafes otunun kökü ve yaprakları,sert bir zeminde ezilir.Tütün gibi kıyıldıktan sonra,10 dakika süreyle suda kaynatılır.Sıkılarak elde edilen sıvıya,arpa unu ilave edilerek lapa kıvamına gelinceye kadar bal ile karıştırılır.Hazırlanan lapadan yemeklerden önce bir çaorba kaşığı ısıtılarak içilir.
Atkuyruğu otu,yarım saat süreyle kaynatılmış suda bekletildikten sonra sıkılarak süzülür.Süzülen sıvı,şerbet kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır.Hazırlanan şerbetten,tedavi süresince günde bir çorba kaşığı içilir.
Bahçe şebboyu çiçekleri,on dakika süreyle suda kaynatılır.Sıkılarak elde edilen posaya,arpa unu karıştırılarak lapa kıvamına gelinceye kadar yoğurulur.Hazırlanan lapadan,tedavi süresince yemeklerden önce bir çorba kaşığı yenir.
Bu tavsiye edilen bitkisel karışımlar sadece tedaviyi destekleyici amaçlıdır.Öncesinde doktor gözetimi ve tavsiyesi alınmalıdır.

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri