Android 5.0 Lollipop Ve Gelen Özellikler

Android in son sürümü olarak gelecek Android 5 Lollipop'un diğer bir sürüm olan kitkat'tan ne gibi farklılıkları var sizin için bir araya getirdim.Bakalım ne gibi özellikleri getiriyor Android Lollipop.


Android 5.0 Lollipop Ve Gelen Özellikler
Nexus 6 ve Nexus 9 ile birlikte gün yüzüne çıkan Android Lollipop, başka nexsuslarada dağıtlamaya yeni yeni başlanırken, Android Lollipop ile gelen birçok yeni özellik görebiliyoruz. Bunları incelemeye başlayalım:

Tap - Go: 
NFC ile Bluetooth aracılığıyla, eski telefonunuzdaki bulunan bütün Google ile ilgili hesap detaylarınızı, ayarlarınızı ve birçok uygulamalarınızı yenileriyle bir araya getirerek aktarmanıza olanak sağlayan birşey.

El Feneri
Telefonunuza dışarıdan bir uygulama yüklemenize gerek kalmadan kullanmanızı sağlıyor.Üst taraftaki menü'yü aşağı tarafa indirip ""fener" sekmesine basarak kullanabilirsiniz.

Uygulama Sabitleme: 
Belirlediğiniz herhangi bir uygulamaya izin veren özel bir modu etkinleştiren bir işlev, Ayarlar > Güvenlik sekmesinden aktif edebiliriz
Öncelikli Uygulamalar:
Android Lollipop’ta herhangi bir uygulamayı kapatsanız bile birçok uygulamanın uyarılarını almaya devam edersiniz. Android Lollipop’ta Ayarlar > Ses ve Uyarılar > Uygulama Uyarıları adımlarını takip ederek, uygulamaları önleyebilir ya da o uygulamaya öncelik verebilirsiniz.
Kilit Ekranından Uyarıları Yönetin:
Android Lollipop’un bu işlevi ile, uyarılarınız kilit ekranından ayarlıyorsunuz ve yönetebiliyorsunuz.Üstüne çift kere dokunarak istediğiniz uygulamaya gidebilirsiniz. Hassas uyarılarınız gizleyebilmek  için de Ayarlar menüsüne gidebilrisiniz ve oradan gerekli ayarları yapabilirsiniz.
Kilitli Ekranınızdan Uygulamanın Bulunduğu Ayarlarına Yolculuk: 
Android Lollipop’un Kilit ekranında yapılan başka bir diğer değişiklikte de, uyarılara uzunca dokunarak uygulamanın ayarlar veya bilgi bölümüne
Android 5.0 Lollipop
ulaşabilme imkan veriyor.
Tahmini Pil Ömrü: 
Telefonumuzda bulunmakta olan pil sekmesine tıklayarak, pilinizin bitmeden önce telefonunuzu ne kadar daha  kullanabilirsiniz onu görmeye yarayan bir yapı olarak kullanıcılara veriliyor.
Metinlerinizi Daha Kolay Okuyubilirsiniz: 
Android Lollipop ta bulunan Yüksek kontrastlı metin ismindeki yeni işlev, arka planı açık renkte olan metinleri siyah renk ile boyayarak çok kolay okunabilmesini sağlıyor.
Google’ın Flappy Bird İsimli Oyununu Oynayın: 
Ayarlar > Telefon hakkında yollarını izleyerek Android sürümünün üzerine dört defa hızlıca basın. Lollipop'un simgesini gördüğünüzde ise üstüne birkaç kez daha dokunun ve de son olarak uzunca basın. Böylece Google’ın Android maskotu olan Flappy Bird isimli oyununun rahatça oynayabilirsiniz:)
Sizlere şimdilik Android'in 5. sürümü olan Lollipop hakkında araştırdığım bilgileri verdim,umarım yararlı bir olmuştur.
Paylaş:  

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri