Android Telefonların Kasmasını ÖnlemeAndroid Telefonların Kasmasını Önleme

Android Telefonların Kasmasını Önleme
Bu yazımda cep telefonlarında kullanılan android işletim sisteminin kasmasını önlemek için yollar göstereceğim,umarım bir yararı olur.

Telefonunuzu kapatıp açmak geçici bir çözüm olabilir kalıcı bir çözüm arıyorsanız yüklediğiniz uygulamaların çoğundan kurtulmalısınız.

Hafızanız doluysa
Telefonunuzdaki hafızanın yarıdan fazlası dolu ise,gereksiz uygulamaları silmelisiniz,çünkü bu uygulamalar telefon üstünde epey etkili,hafızanın yarısı ya da yarıdan azını öneririm.Ayrıca silmeniz için bir uygulama önereyim o da SD Cleaner adlı uygulama tamamen programın artıklarından ne varsa kurtulabilirsiniz.

Arka plandaki uygulamalar
Telefonun arka planında çalışan birden çok uygulama bulunuyorsa telefonunuzun performansını kötü etkiler.Ayarlar kısmından çalışmakta olan uygulamaları kolayca kapatabilirsiniz.Ben bununla uğraşmak istemiyorum diyorsanız, Greenify isimli uygulama sizin seçtiğiniz uygulamaları kullanılmadığı zamanlarda kolayca kapatacaktır.

Pil ömrünü azaltan uygulamalar
Android Kasma
Ayarlar bölümünde bulunan pil ömrünü en çok tüketen uygulamalar kısmından bu uygulamaları bularak hangi uygulamayı nasıl kullanmanız gerekli ona göre kendinizi ayarlayabilirsiniz.

Geçmiş çerezler
Bilgisayarda olduğu gibi telefonunuzda da çerezler bulunur bunları silmek için App Cache Cleaner programıyla temizleyerek,telefonunuzu rahatlatabilirsiniz.Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri