Aneeğğ tatilim geldiiğğ!Beyaz Atlı Prens ülkesini dünya kupasında desteklemek adına erkek erkeğe felekten bir gece çalıyor, bambi-kız da kudurdu kudurdu (bkz. yanda kanıtı), sonunda yığıldı kaldı. Ben de önüme Türkiye menşeyli, kilosu 6,5 euro'ya inmiş(!) bulunan 500gr. kirazı aldım, salondaki koltuğa kuruldum, üzerime de bir pike aldım (hala serin bu diyarlar, gözün kör olsun Evropa) ve şu yazıyı yazıp çıkayım, bir de en kadınsal ve en bağımsızından ve de hatta en Fransızından bir film koyacağım Netflix'ten, ooooh, gel keyfim gel! Yalnızlık ve sessizlik ve huzur (ve kiraz) ne muhteşem bir şey yahu.. "Mükemmel gece" tanımım ne kadar da değişmiş?!

Yarın başımıza bir son dakika hadisesi gelmezse (bu sene bolca geldiği için artık inşallahsız maşallahsız yola çıkamaz oldum) 9 gün kadar Türkiye'ye gidiyoruz İNŞALLAH. Canım Ananem'siz, onun 40 sene boyunca her yaz gittiği o güzel Ege kasabasında falezlere kurulu o beyaz eve.. Biraz korkuyorum ve duygusalım, ananemsiz ilk yaz olacağı için ve de Maya ile Türkiye'de ilk yaz olacağı için (geçen seneyi acımızdan anlamadık hiçbirimiz..) Öyle işte..

Bugün uzun bir gün oldu; bavulu hazırladım, kızı yıkadım temizledim, evi ne olur ne olmaz diye temizledim, toparladım, çamaşırları bulaşıkları yıkadım, çiçeklerimi 10 gün dayanacak gibi bol bol suladım, buzdolabını boşaltmak ve gelince evi tamtakır kuru bakır bulmamak adına uydurmasyon tarifle tofulu bezelye pişirip derin dondurucuya attım ve son haftada birden aşırı kaynaşıverdiğimiz alt komşu Katja ve ağzından "Maya Maya Maya" düşmeyen 2,5 yaşındaki sevimli ötesi oğlu Anton'la bizim bahçede vişneli kek ve böğürtlenli beyaz çay sohbetine dahil oldum. Komşuculuk oynadım yani. Aslında ben "evim kalemdir" düsturuyla pek komşular arası sosyalleşmelerden hazzetmesem de, geçen gece gördüğüm rüya üzerine böyle hafif paranoya menşeyli faydacılık felsefesinin damarından giren bir adım attım. Rüyamda kafamı yarıyormuşum (geçen gün kızı yürütürken heyecandan kafayı dolaba geçirdim, hala acıyor, heralde oradan etkilendim) böyle kan revan içindeyim. Bayılmadan önce 10 saniyem var, şu yan komşunun zilini çalayım da kızı emanet edeyim öyle bayılayım derdindeyim. Ayy afakanlar bastı, ev kazaları sırasında insanın bir acil durum planı ve çocuğu anında emanet edebileceği bir komşusu olması önemli.. Valla kafa göz yarılabilir, karpuz keserken baş parmak kopabilir, ayak münasebetsiz masanın köşesine takılabilir falan.. Acil durum planları iyidir.

Bu da böyle. Daha da yazacak bir şeyim yok; bu sıra günlerim odalar arası çocuk kovalamakla, tatil hayali kurmakla ve kirazın kilosunun 7 euro'nun altına düşmesini beklemekle geçip gitti. Umarım tatilde dinlenir, güneşli ve sıcak havanın ve denizin keyfini çıkartır, sevdiklerimizle hasret giderir, annemlerle birbirimizi fazla yemeden ve hırpalamadan yuvamıza döneriz. Özliyciym sizleri..

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri