Anne'nin yalnız tatile çıkma hakkı var mı?Ahahahahah sabahtan beri bir gülüyorum bir gülüyorum. Aklıma geldikçe koyuyorum kahkahayı gidiyor. Tek başıma tuvalette aklıma geliyor gülüyorum, trende geliyor o delici bakışlara aldırış etmeden gülüyorum, mutfakta tam turp doğrayacağım, ay bi gülme geliyor. Ahahahaha ay gülmekten yazamıyorum görüyorsunuz.

İlahi adam. Dün gece, kızı uyutabilmem tam 1,5 saat sürdü. 5 kitap okunmuş, 30dk aralıksız susmazcasına şarkı söylenmiş (ki 3 saniyede bir "değiştir" komutu alınmış değiştirilmiş, Türkçe, Almanca, İngilizce ve Fransızca ne kadar şarkı varsa nizama gelmiş gitmiş), bir ara yiteğğğr diye bağrınmış, bi ara göbekte bebek hoplatılmış kahkaha atılmış derkeeeen, saat 22.45 sularında, saç baş dağılmış, kan ter içinde kalınmış, tek göz sinirden seğirir halde salona geri dönülmüşkeeeen, Beyaz Atlı Prens'in o güzel köfte dudaklarından şu şahane cümle döküldü: "hayatım, bu sıra sen çok yıprandın, sana bi otel baksak bu haftasonu, tek başına?"

O andan beri gülüyorum yahu, gözlerimden yaşlar geliyor gülmekten, bak şu an bile vallahi klavye yaş doldu da yazamaz hale geldim, ay ilahi adam yahu. Tek başıma tatilmiş! Otelmiş ayol, Avusturya Alplerinde hem de! Alacakmışım arabayı, gidecekmişim 2 saat uzağa. Onlar baba kız kalacaklarmış haftasonu. Bak bak bak.

Yaw geçen hafta ben 39.9'C ateşle yatarken sen bu kızı alıp 3 saatliğine nehir kenaĞrına gittin de, dönüşte sinirden tek gözün seğirir halde gelmedin mi? "Sen tek başına her gün tüm gün nasıl başarıyorsun bu işi?" diye sormadın mı bana? Ben desem bunu "aha annelik hormonları nasıl da selektif hafıza yapıyor hahaha" der gülmez misin?

Bir Fatma Girik kadar olamasam da, ben de "Türk tipi anayım, ana!" Gidemem öyle Alplere dağ tepelerinde Heidi'cilik oynamaya, Ludwig no 2 misali turkuaz göllerde kuğular eşliğinde çimmeye falan.. Gidersem bu postta gördüğünüz fotoğrafların gerçek olacağını düşünürüm (ki en üstteki tren tamamen bizim evden bir görüntüdür, utanmaz arlanmaz ana-baba olarak bunu da yaptık yevrumuza evet). Bak daha doğum günüm şerefine aldığın dağdan atlayıp parasailing yapma aktivitesini dahi yapamadım (şaka yapmıyorum, böyle bir hediye verdi bana sevgilim, üstelik tek başıma tandem bi eğitmen adamla atlayacakmışım, ikimiz atlasak bari romantik diyeceğim, nedir bu bilemediğim gibi, durduk yere dağ tepesinden de hiç atlayasım olmadığını itiraf edeyim!) Ay sonra da bana "kocanın dedikodusunu yapıyosun, iyi ki Türkçe bilmiyo adam diyosunuz!

Bu Alman anaları gidiyor valla tek başına tatile, pek de bronz ve mutlu dönüyorlar. Pek yakından dostum gitti, bir de macera yaşamış (ayol evli kadının ne macerası olacak, işte İtalyan aşçı buna özel bi kadeh margarita mı neyin göndermiş, bu da adam bana yanık havasına girmiş garibim, bişey de diyemedik, en azından fantazi yapmış kendi içinde, bizde o da yok). Lakin bunlar çocuksuz ve de kocasız tatil yapabiliyor ve de vicdan azabı yaşamadan Pazar gecesi yuvalarına dönüyorlar. Böyle de bir ırk bu Aryan ırkı.

Biz yapamıyoruz tabii. Yoksa bizi nçık nçık nçık'larlar, başkaları yapmazsa biz kendimizi nçık'larız. Alışmamış dötte don durmuyor işte.. O nedenle gülüyorum, gülüyorum, gülüyorum.. Belki haftasonu kimsenin ateşi çıkmaz, kimse yatak döşek yatmaz ise, kader ağlarını örmez, bahtıma sıradan uyuşuk bir haftasonu düşüverir ise, 2-3 saatçik evde koltuğuma uzanır 2 haftadır 35 sayfasını okuyabildiğim kitabımı okuma şansı falan edinebilirim, daha fazla bir hayat lüksü düşünemiyorum bile.....

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri