Babanneye çocuk kakışlamakEşimle bazen gülüşüyoruz, senin ailen mi daha enteresan tiplerle dolu yoksa benimki mi diye.. Mutabakata varamadık henüz. Benimkiler nasıl aşırı sevgiyle boğma, istediğimiz herşeyi daha ağzımızı açmadan yerine getirme, saçını süpürge ederken kendi hayatından vazgeçme taraftarıysa, eşimin ailesi de tam tersine inanılmaz ben merkezci, kendine odaklı, mesafeli insanlar. İki aile de gerçekten şans bizim için, hepsi kalpleri inanılmaz temiz, benim için şunu yap diyecek olsam anında yapacak insanlar ama bu zıtlık bazen bizi de şaşkaloza çeviriyor. Özellikle torunla ilgili konularda.

1 aydır diştir, kuştur, ters ters koşmadır (evet! ciddiyim, neden ters ters koşar bir tıfıl biri bana açıklayabilir mi?!) derken, uykusuzluk ve yorgunluktan perte çıkmak üzere olduğum için Maya'yı bu pazar babannesine "kakışlamaya" çalıştık, lakin ciddi dil dökmemiz gerekti. Kendisi yoğun emeklilik programı dahilinde (bi dakka, psikolog ama hiç ofiste çalışmamış, 20 senedir evde nefes ve sanat destekli rahatlama terapileri veren insana "emekli" demek?!) haftada 2 kez spora ve 2 kez de "altın kızlar"a buluşma dışında aslen gününü gün eden ve bu stressiz ve kendine odaklı yaşam ve her sabah yuttuğu bir avuç dolusu vitamin sonucu 65 yaşında 40 gibi gösteren bir Elf kadını olduğu için, tabii 1 hafta öncesinden Maya'nın "ziyaret" gününü ve saatini belirlememiz gerekiyor. Programlarını(!) aksatmamak adına Maya hafta içi 1 gün (genellikle Çarşamba) sabah 8 ila 11 arası onlarla, bazen de haftasonu biz kocamla pazar sevişgeni olabilelim diye yine sabahın köründe kendisini kakışlıyoruz. Lakin bu pazar kendisi şehrimizin dünyaca ünlü Oktoberfest'ine gideceği için Maya'yı "huzuruna kabul edemeyeceğini", çok ısrar edersek "bari" Maya'yı da alıp gidebileceğini belirtti. Çok ısrar ettik tabii ki :) 7/24 çocuğa kendisi bakanlar beni anlar, çocuktan ayrı geçirdiğin 1 saniye olasılığı bile insanın midesinde kelebekleri uçurur, yüreğini hop hop ettirir..

Kızı geleneksel Bavyera kıyafetlerine giydirdik, süsledik, yolladık. Velhasıl pek eğlenmişler, foto çekip bir de bize belgesel tadında izlettiler. Millet çocuğunu ananesine / babannesine kakışlayıp (hatta kakışlamak ne kelime, ananelerden gelen yoğun istek üzerine sabah bırakıp akşam almak suretiyle) keyfine bakarken, biz evde yatak yöşek yatmaya "keyif" der olmuşuz, kızsa babannesiyle BİRA FESTİVALİ'ne gidiyor yahu. Ortada bir terslik var, ama ne?


Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri