Bitkisel Peeling LosyonuBitkisel Peeling Losyonu

Peeling nere­deyse her bayanın mutlaka yaptırmak istediği ve hayatın­da en  az 1 kere de olsa denediği bir yöntemdir­­. Birçok bayan Peeliing uygulamasını cilt merkezlerinde yaptırmak da ve tonlarca para harcamaktadır­­.  Fakat bu kadar para harcayanlar bir yana dursun bu işlem aynı zaman­da da bitkisel yollar ile de yapılmaktadır. Bitkisel metodlara başvurmayanlar birtakım kimyasal karışımları ciltlerine uygulattırmaktadırlar­. Bunun yerine kendileri­nin hem sağlıklı hem de %100 bitkisel yollar ile hazırlayabileceği bir Peeling kremi ihtiyaç duyan bayanların Peeling gereksinimleri­ni gidermektedir­­. Peeling, gene olarak ölü derileri canlandırarak onarımını sağlar­. Bilhassa yazın Güneş etki­yi ile ölen  deriler Peeling yapılarak canlandırıla­bilir­­.

peeling kremi

Peeling kremi­ni hazırla­mak amacıyla ihtiyacımız olan bir­takım malzemeler bulunur­.Almanız lazım olan bu malzemeler;

1 çorba kaşığı kadar deniz tuzu

3 çorba kaşığı kadar zeytin yağı

Yalnız­ca 2 farklı malzeme ile cildinizi onarmak si­zin elinizde­. Peeling kremi­nin hazırlanışı da gayet kolaydır­­.  Kremi hazırla­mak amacıyla deniz tuzunu öncelikli olarak küçük parçalara ayırın­. Malzemeler bölümünde da belirtiğimiz kadar zeytin yağını bir kaba koyun­. İçine de küçük parçalara ayırdığınız deniz tuzlarını ekle­yip karıştırın Peeling kreminiz hazır­­. Peeling kremi­ni bedeninize uygulayacağınızdan ötürü bedenini­zin temiz olma­sı gerekiyor­. Bu sebeple de ılık bir duş almanız gerekir­­. Duşunuzu aldıktan sonra hazırlamış olduğunuz Peeling kremi­ni eliniz ile bedeninize dairesel hareketler yaparak yani masaj yapar şekil­de sürmeniz gerekir­­. Tüm bedeninize sürdüğünüz karışımı bilhassa topuk ve dirsek bölgelerinize daha yoğun bir şekil­de sürmeniz gerekir­­. Ardın­dan da yine ılık suy­la duş almanız gerekir­­. Hepsi bu kadar­. Yalnız­ca yarım saat gibi kısa bir sürede vücudunuz daha canlı bir görünüm kazandı­.

Size uygun olabileceği­ni düşündüğümüz Cildimi­zin Yenilenme­si başlıklı makalemizde cildin yenilenme­si ve cilt yenilenme­si ile ilgi­li bilgiler verilir­­. Göz atmanızı tavsiye ediyoruz­.

İlgili aramalar: peeling kremi nasıl hazırlanır, evde piling nasıl yapılır, peeling evde hazırlanır mı, peeling losyonu yapımı

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri