Çay İçerken Dikkat EdinÇay İçerken Dikkat Edin!
Bu yazımda okuduğum ve önemli bulduğum bir konu hakkında bilgilendireceğim.Konumuz severek içtiğimiz çay.

Kahvaltıda,öğlen yemeğinde,akşamüstü hatta geceleri bile severek içtiğimiz çaylar,yapılacak yanlışlıklar nedeniyle kanser gibi çok kötü hastalıklara yol açmaktadır.Peki nedir bu yanlışlıklar dediğinizi duyar gibiyim.

Aşırı derecede sıcak çay içmek yapılan en büyük yanlışlıklardan biridir.70 veya 80 derece civarında olan çay,içildiği sırada yemek borumuza büyük zararlar vermektedir.Bu sıcaklık değeri yemek borumuzun dayanabileceği sınırın çok üzerindedir.

Gece demlediğiniz çayı sabah tekrar tekrar ısıtıp içmek çok yanlıştır.Geceden bekleyen çayı tekrar ısıtırsanız bu gıda zehirlenmesine sebep verebilir.Ayrıca sindirim sistemimize de büyük zararlar verebilir.

Katkılı ya da doğrudan çaya katılmış kaçak çaylarda çok zararlı olanlarındır.Mide kanseri gibi çok önemli bir hastalığa sebebiyet verebilir.Ayrıca reflü gibi hastalıklara da yol açabilir.
Çay İçerken Dikkat 

Kıtlama şeklinde kullandığınız şeker de çok zararlıdır.Ağzınızda iken normal ısısında olan şeker sıcak çay ile temas ettiğinde ağız kanseri gibi çok ciddi bir olaya yol açabilir.

Son olarak ta iyi demli olsun diye atılan karbonatta zararlı bir diğer üründür,Her zaman kendi doğal rengi ve demiyle içmeniz sizin faydanızadır.


Paylaş:  

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri