Dede ne güzel bir şeydirBu yandaki fotoğrafta benimle kumlarda oynayan sevgili babamın doğum günü bugün, iyi ki doğmuş ve iyi ki benim babam olmuş! Bir kadının babası yanında yürürse, arkasında ona destek verirse ve önünde ona örnek olursa; o kadının sırtı hayatta yere gelmez kardeşim! Bu böyle biline. Anne de güzel şeydir (onu da Ağustos'ta yazacağım ha!) ama bir kız çocuğu için ve büyüse ve koca bir kadın olsa bile, baba, çok farklı bir şeydir.. İyi ki varsın babam, nice yıllara, hep birlikte, torun torbanla inşallah! Allah seni başımızdan eksik etmesin, nasıl benim büyüdüğümü gördüysen, torununun da büyüdüğünü, koca kadın olduğunu gör inşallah!

Velhasıl, babam dede olalı daha da bilge bir insan oldu. Zaten eskiden beridir kendisi en önemli hayat öğretmenlerimden biridir, lakin dede olalı beri adamcağızın başının üzerindeki hale sanki daha bir görünür oldu, ak sakalları olmasa da ak saçları daha bir parladı.. Dede olmak yaradı kendisine ama en çok da Maya'ya yaradı.

Maya şanslı kerata 3 dede sahibi. İki öz, bir Beyaz Atlı Prens'in annesinin yeni eşinden dedesi var. Dede çok güzel bir şeydir bilir misiniz..? Ben pek bilemedim. İki dedemi de farklı nedenlerle çok tanıma şansım olmadı. Kader, kısmet.. Şu dede kucağında oturup masal dinleyen çocuk figürüne bir özlem duyduğumu söyleyebilirim, inşallah bunu Maya bolca yapacak, üç dedeli Hürmüz..

Yandaki fotodaki, Varoluşsal Psikoloji ve Grup Terapilerinin babası, Adrian'ın dedesi Irvin D. Yalom'dur.

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri