Doğal ağrı kesicilerHerkese merhaba galiba bende acaba bloguma ne yazsam? Sorunsalını yaşıyorum. Birşey yazmaya çalışsam bile yok ya olmaz deyip birakiyorum. Bu sorunu tek ben yaşamıyorumdur umarım :) Her yerde yazacak birşey ariyorum. Gordugum şeyler üzerinde biraz araştırma yapıp paylaşmaya çalışıyorum. Bugün ise sosyal medyada dolaşırken rastladığım doğal ağrı kesiciler başlıklı resimi incelemek istedim. Acaba gerçekten bu bitkiler ağrı kesiyor mu ? Kullanan kişilerin yorumlarını okudum ve edindiğim bilgi şöyle ;

Sarımsak (kulak ağrısı): Sarımsak ile pek iç açıcı yorumlar gelmemiş. Kimisi iyi geldi yazmış, kimisi ise kulağım daha çok ağrımaya başladı yazmış. Demek ki kişiden kişiye etkileri farklılaşabiliyor. Hassa bir kulak yapınız varsa denemenizi tavsiye etmem.
Karanfil (diş ağrısı, diş eti iltihabı): Dünyanın en büyük ağrılarından biri olan diş ağrısına iyi geliyormuş galiba. Bu konu hakkında birçok yorum okudum ve hiç  birinde kötü yorum görmedim.
Elma sirkesi (mide yanması): Bu konu hakkında hiçbir yorum bulamadım ama ben denedim ve midem daha fazla yanmaya başladı. Mide yanması için size tavsiye edebileceğim süt'tür. Eğer mide yanması sorununuz varsa oda sıcaklığına beklemiş bir bardak süt içmenizi öneririm.
Zencefil (kas ağrıları): Bu konu hakkında da yorum bulamadım ama uzmanlar genellikle naneyi tavsiye etmişler.
Kiraz (eklem,baş ağrıları): Kiraz ile ilgili de detaylı bilgiyi buradan  alabilirsiniz.
Su (genel yaralanma ağrıları): Suyu zaten araştırmaya gerek yok hepimiz önemini biliyoruz. Su olmasa dünyada bu ağrıları çekecek insan kalmazdı zaten :D
Zerdeçal (kronik ağrılar): Zerdeçal'ın faydaları saymakla bitmez. Antioksidan etkisi ve iltihap sökücü özelliği alzheimer'a kadar pek çok kronik rahatsızlığı önlediği söyleniyor. Denemekte fayda var bence :D
Ananas (mide şişkinliği): Baktığım sitelerde ananas ile ilgili hiç yorum göremedim. Genellikle zencefil çayını önermişler. Mide şişkinliği olanlar ikisini de detaylı araştırıp denesinler bence.
Nane (kas ağrıları): Nane sadece kas ağrılarını iyileştirmekle kalmayıp sindirimden astıma kadar tüm hastalıklara iyi geldiği yazıyor. Bunu da denemekte fayda var.
Yaban turpu (sinüs ağrıları): Yaban turpunun sinüs ağrılarına iyi geldiği yazıyor fakat meyan kökü de tavsiye edilen bitkiler arasında. İkisini de denemenin bir zararı olmaz bence doğal bitkiler sonuçta.
Yaban mersini (idrar yolları enfeksiyonları): İdrar yolları enfeksiyonu olanların kesinlikle denemesi gereken bir bitki araştırmalarım sonucu enfeksiyona en iyi gelen bitkinin o olduğunu ögrendim. Tadıda çok güzel bu arada :DBu konuda uzman değilim tabi ki sadece bu bitkilerin ağrıları geçirip, geçirmediğini merak ettiğim için araştırdım.  Umarım sizler için bir yararı olmuştur. Uzman bir doktora başvurmayı ve Dostlarim kismindan takip etmeyi unutmayin :D HOŞÇAKALIN...Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri