Evde Ağda Nasıl Hazırlanır?Bugün evde ağda nasıl hazırlanır okuduğum kadarıyla size ondan bahsedeceğim. Yararlı bir yazı olacağını umuyorum.
Evde Ağda Nasıl Hazırlanır

Evinizde bulunan malzemeler ile kendiniz bir ağda yapabilirsiniz. Piyasada bulunan bir çok ağdanın içerisinde toksinler ve kimyasallar var. Kendi yapacağınız ağda da kimyasallar ve toksinler bulunmayacak böylece hem paranızdan hem de sağlığınızdan kazanmış olacaksınız.

Gerekli Malzemeler:
-1 su bardağı kadar beyaz ya da kahverengi şeker
-2 yemek kaşığı olacak kadar su
-1,5(bir buçuk) yemek kaşığı kadar limon suyu
-1 tatlı kaşığı kadar da tuz gereklidir.

Nasıl Hazırlanır?
Ağda Yapma
Yukarı da yazdığım tüm malzemeleri bir tencere içerisinde kısık ateşte pişirin. İçindeki şeker kristalleri eriyinceye ve kahverengi alıncaya kadar yakmadan tabi pişirin. Tahmini olarak sekiz dakika içinde, büyük ölçüde kalınlaşır ve de şurup kıvamına gelmeye başlar. Hazırlanmış olan ağdayı soğumaya bırakıp daha sonra uygulamaya başlayabilirsiniz.

Ağdayı uygulayacağınız bölgedeki tüylerin yönüne ters bir şekilde çekin. Daha sonra tekrar uygulamak  istiyorsanız ağdayı buzdolabında saklayabilirsiniz ve de uygulayacağınız zamanda mikro dalga fırında  10 saniye falan bekletirseniz aynı kıvama gelecektir.


Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri