Faturalı Hat Alırken Dikkat!GSM operatörleri hem yeni müşterilerin hem de diğer operatör müşterilerinin ilgisini çekmek amacıyla son hız rekabet etmekte. Özellikle faturalı hat kampanyalarında çeşitli paketler, her kesime hitap eden tarife türleri ve rekabet sonucu fiyatın kısıtlı bir miktar da olsa düşmesi bunun sonuçlarından birkaçıdır.

Ancak faturalı hat alımlarında dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nota bulunmaktadır. Reklamlardan veya broşürlerden gördüğünüz paketin fiyatına hemen inanmayın. Faturalı hatlarda yapılan en büyük yanlışlıklardan birisi budur. Reklamda belirtilen fiyatın tam fiyat olduğuna aldanıp hemen kontratlı (sözleşmeli) hat almayın. Öncelikle yetkili bayilerden detaylı bilgi alın sonra karar verin. Çünkü reklamlarda belirtilen fiyatlar ek ücretler ve vergiler hariç fiyatı olabiliyor.

Tecrübe edindiğim bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçtiğimiz yıl bir GSM operatöründen 1 yıl kontratlı mobil internet paketi almıştım. Fiyatı güya vergiler dahil 19 TL idi. Ancak bir yıl boyunca 25.00 TL ile 25.25 TL arasında değişen fatura ödedim. Müşteri hizmetlerinden de satın aldığım bayiden de ilk başta bana yapılmayan açıklama, kontrat imzalandıktan sonra söylendi. Yaklaşık 6 TL tarafıma belirtilmeyen vergi ödedim. Ancak bu reklamlarda lanse edilirken 25.00 TL şeklinde belirtilse benim açımdan sorun olmazdı. Sadece insanlara bu tür detayları belirtmemeleri bana göre GSM firmalarının satış esnasında taktiklerinden sadece birisi.
Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri