Fıtık Ameliyatsız Geçer Mi?Fıtık Ameliyatsız Geçer Mi?

Günümüzde insan hayatın­da en  çok karşılaşı­lan rahatsızlıkların başın­da gelen  bel ve boyun ağrıları, manuel tedavi yardımıy­la son buluyor­.
Bel ve boyun ağrıları günümüzde çok sık karşılaştığımız problemlerin başın­da geldiği­ni ifade edici uzmanlar, birçok sebebi olan bu ağrıların zaman içerisinde kronikleşerek hayat kalitesi­ni de düşürdüğünü de söyledi­. Bilhassa bel ve boyun fıtığın­dan kaynaklı olan ağrılar ilerleyen  klinik vakalar­da oldukça ızdırap verici hal­ler oluşturabildiği­ni ifade edici Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uzmanı Dr­. Ali Şahabettinoğlu, ""Bu ağrılar­dan ötürü rutin olarak yapılmakta olan aktiviteleri yapamaz hale gele­bilir, hayatı artık daha da çekilmez olarak görebiliriz­. Ne yazık ki Türkiye’de bel fıtığın­dan ameliyat bulunanların başka batı ülkelerine göre gayet fazla olduğu düşünülmektedir"" dedi­.

FITIĞA TEK ÇARE AMELİYAT DEĞİLDİR
Bir doktora görünüp ağrıların bel ya da boyun fıtığın­dan kaynaklandığı saptandığın­da ilk çarenin ameliyat olmayışı gerektiği­ni söyleyen  Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uzmanı Dr­. Ali Şahabettinoğlu, iyi bir muayene sonra­sı doğru yapılmakta olan tedaviyle bu ağrılar­dan ameliyat olmadan kurtulabileceği­ni ifade etti­.

Beldeki ağrı­nın bacağa vuruyorsa, bacaklar­da karıncalanma* uyuşma* kasma hissi bulunuyorsa ve bel hareketlerinizde kısıtlılık varsa bel fıtığı, boyun ve kollar­da ağrı, eller­de uyuşma, baş dönme­si gibi belirtilerin bir ya da birkaçı var ­ise boyun fıtığı olunabileceği­ni kaydeden  ifade edici Uzm­. Dr­. Ali Şahabettinoğlu, derhal bir fizik tedavi uzman doktoruna muayene olunma­sı gerektiği­ni vurguladı­.

YÜZDE 100'E YAKIN ORANDA BAŞARI
Bursa’daki merkezinde hastalarına 23 senedir manipülasyon (manuel terapi) tedavisi uygulayan Uzm­. Dr­. Ali Şahabettinoğlu, ameliyatı en  son çare olarak gördüğünü söyledi­. Manuel terapi ile hastalıklı alana bazı bastırma, germe, döndürme, çekme gibi teknikler uygulayan Uzm­. Dr­. Ali Şahabettinoğlu, yaklaşık yüzde 98 oranın­da başarıya sahip olan bu tedaviyi Türkiye’de az sayıda uygulayabilen uzman hekimler arasın­da yer alıyor­. Manipülasyon (manuel terapi) tedavisi­nin hafif vakalar­da 2 ila 3, orta vakalar­da 4 ila 6, ileri vakalar­da ise 8 ila 10 seans sürdüğünü söyleyen  Uzm­. Dr­.Ali Şahabettinoğlu, bu tedavi­nin masaj ile ilgisi olmadığını söyledi ve aslında klasik batı tıbbi tedavisi olduğunu anlattı­.

Ameliyatın yalnız­ca bel fıtığın­da ayaklar­da ilerleyen  kas gücü kaybı, idrar* büyük abdest kaçır­ma şikayeti olan veya ameliyatsız tedaviye yanıt vermeyen  hastalarda, boyun fıtığın­da ise ellerde* kollar­da ilerleyen  kas gücü kaybı bulunanlar­da veya ameliyatsız tedaviye yanıt vermeyen  yüzde 1 ila 2 kadar hastada gerektiği­ni vurguluyor­.

İlgili aramalar: fıtık ameliyatsız geçer mi, fıtık için ameliyat şart mı, ameliyatsız fıtık tedavisi

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri