Gece Kremi - Kırışıklıklar İçin Bitkisel TarifNerdeyse 1 seneden beri kullandığım çok memnun kaldığım Kremin hazırlanışını sizlerle paylaşmak istedim, mutlaka deneyin çok memnun kalacaksınız,tamamen bitkisel,içinde ne olduğunu bildiğim gönül rahatlığıyla kullandıgım kremi bugün yeniden yaptım.


Malzemeler:

15 gr. beyaz bal mumu( aricilik malzemeleri satan bir dükkandan kozmetik için olan bal mumunu aldım )

60 gr. saf zeytinyağı

Birkaç damla yasemin yağı(Yasemin Yağı Sadece Cilt Bakımı ve Cilt Sıkılaştırmak İçin Kullanılıyor. Sağlık açısından da oldukça faydalıdır.)

Papatya suyu (2 tatlı kaşığı kadar) Bir avuç papatyaya(Ben papatya zamanında toplayıp kurutmuştum,şansıma 3 tanede bahçeden taze papatya buldum ) yarim cay bardağı su eklenip kaynatılır.sari rengi cikana kadar

Hazırlanışı:

Bal mumunu benmari usulü eritin. Zeytinyağını koyun. 2 tatlı kaşığı kaynatılmış soğumuş papatya suyunu koyun . Birkaç damla yasemin yağını ve erimiş bal mumunu ilave ederek karıştırın, tüm malzemelerin iyice karıştığına emin olunca,dikkat edin çok çabuk donuyor temiz minik cam kavanozlara koyup ılıyınca kapağını kapatın ve temizlenmiş cildinize gece yatmadan önce sürün.

Kırışıklıklar İçin  süper oluyor deneyin görünPaylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri