Hacıyatmazla Pazartesi neşesiEve hacıyatmaz aldık. İşte yanda temsili fotoğrafı. Böyle uyku vakti yatağına yatırıyorsun, ninnisini söylüyorsun, masalını anlatıyorsun, hop kalkıyor oturuyor. Sen geri yatırıyorsun, daha arkanı dönmeden hop o tekrar kalkıyor, sen yatırıyorsun, o geri kalkıyor, sen ya o ka.. Bozuk plak gibi. 1 saati buluyor bazen. Uykusu yok da zorluyorum desem değil; gözlerini oğuştura oğuştura bir hal oluyor, yine de hop totoya destek, iki diz hareketi, iki mekik, yine havaya. Emeklemek uykudan tatlı tabii, o uyku alınmazsa zamanında ne olacak diye düşünen yok. O uyku bir kaçtı mı bir daha ara ki gelsin, gün boyu uykusuz bir baykuş, mızır mızır, iştahsız, keyifsiz.. Günlerden Pazartesi'nin vücut bulmuş hali. Üstelik genellikle de Pazartesi günleri böyle. Nedeni: haftasonu babayla sarmaş dolaş, pazartesi memur gibi anneye dönüş. Bilmez miyim, biliyor da bilmemezliğe geliyorum.

Haftasonu bebeksiz ve 10 küsür senedir "uzatmalı ilişki" yaşayan arkadaşlarımızla açık büfe, ye patla türü bir kahvaltıya gittik. Maya dışarıda bir melek malum. Ay ne uslu, ay ne güzel yiyor, ay ne güzel gülüyor, ay ay da ay'lar arasında benim "ay siz onu bir de evde görün, iki çilek yese dua eder olduk öyle iştahsız, uyku desen aylardır kapıma uğramadı, hala emiyor üstelik, bir de emeklemeye başlayalıberi enerji patlaması yaşıyor, devamlı peşinde olmak lazım, bir dakikam boş geçmiyor, hele ağlaması, bir sesi var 3 Tenör yanında sönük kalır, zaten o "Pavarotti, Carreras ve üçüncünün adı neydi" klasiğine Domingo yerine direkt Maya'yı ekleyin HA HA" larım uçuşuyor. Üstelik son zamanlarda dilime nedense bir "aman çocuk yapacaksanız iki kez düşünün" ya da "ay ikinci çocuk mu, allah korusun, ya Maya gibi olursa?" takıldı! Bu ne ya, kendi kendime sinirlendim sonunda, bi şaplak indiresim geldi ağzıma. Devamlı çemkirmek, olumsuza odaklanmak istemiyorum. Ben olumlu bir insanım yahu! Maya da Allaha çok şükür, sağlıklı, normal bir bebek. Kaç anne babaya nasib oluyor bu şans? Sadece çocuk sahibi olmak için yıllarca uğraşan insanlar var, ne olursa olsun, ağlasın, yaramaz olsun, uyku uyumayayım, yeter ki çocuğum olsun diyenler.. Sonra o ikili test sonucunda engelli olma ihtimali ortaya çıktı diye az mı ağlamadım, üzülmedim. O genetik sonuçlar tertemiz gelince az mı deli gibi sevinmedim? Her sabah yogamı yapıp, sonunda 2 dakika meditasyon sırasında Allah'a bana böyle sağlıklı, aklı selim, güzel ve mutlu bir çocuk verdiği için şükreden, teşekkür eden ben değil miyim? Peki nedir bu bahar melankolisi midir, yorgunluk mudur, nedir?

Bir karar aldım. Geçen yazımda dediğim gibi, artık olumluya odaklanacağım. Evet Maya da her bebek gibi ağlıyor, uyumuyor, yemiyor olabilir ama aynı zamanda gülüyor, oynuyor, büyüyor! Ayrıca artık her dediğimi dinleme ve anlamaya çalışma dönemine girdi. Onun yanında dediklerime dikkat etmem lazım. Ona benim için bir hediye olduğunu, güzel, muhteşem bir şey olduğunu anlatmam lazım. Ona "kızım ne akıllısın, ne beceriklisin, ne çalışkansın, ne güzel başardın, ne güzel uğraştın, seninle gurur duyuyorum, seni çok seviyorum" demem lazım. Ve diyorum da! Olumluya odaklanıyorum, olumluyu görüyorum, olumlu şeyler artıyor çevremde. Buna inanıyorum. Pazartesi buna inanmaya başlamak için iyi bir gün.

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri