İçelim güzelleşelim derken..Elalem emzirmeyi bitirince hüzün yaşıyormuş, ne hüznü be, zil takıp oynuyorsunuz 19 ay emzirdikten sonra (çok şükür tabii yine de hem emzirmeye, hem bitirmeye). Emzirmeyi bitirmenin şeferine her kaldırılan kadehe selam çakarken, alkolik olma yolunda hızla ilerliyorum. 10 gün zor sabrettim; ne olur ne olmaz, hatun vaz geçer "yok ben sevmedim bu işi, geri dönelim biz memelere" der diye korkumdan kafeindir, alkoldür, süt kesen besindir ne olur ne olmaz, bir 10 gün uzak durdum. Ama baktım herkes hayatından memnun, sal be Öğrenen Anne!

İlk kadehimi benimle bir olup emzirmeyi kesme maratonuna çıkan, benden önce ipi göğüsleyerek bana pozitif motivasyon ve destek veren Ç. için kaldırıyorum! Eğer zorlanıyorsanız, siz de Ç. gibi bir memeden kesme ekip arkadaşı edinin, sosyal destek ve sizi gerçekten anlayan birinin varlığı çok önemli. 2,5 yıl sonra ilk defa tepeleme dolu şampanya kadehimi / lerimi ve şaftı kaymış, şaşı bak şaşır gözlerimi sağlığına ve afiyetine kaldırıyorum!

Hızımı alamıyor, ertesi gece bizim kızlarla çocuksuz ve kocasız bir cennet akşamında buluşuyor, en son kızlar gecesinde, Kasım'da şeferlerine kaldıramadığım kadehimi, aralarına en son katılan montofon özgür anne olarak kaldırıyorum. Gecenin teması tam benlik: Rengarenk kokteyller, üzerinde şemsiyecikler, kadehte çiçekler (Gecenin sorusu: yenir mi bu?). Bu yaşımda bir de emzirmeyi bitirme partisi diyince barmenin özel olarak hazırlayıp verdiği pembe HUGO ile tanıştım, kendisine çarpıldım, siyah mürver ağacı meyvesi (Elderberry (ing) / Holunder (alm)) nin çiçeği ile taze nane ve şampanya karışımı, şiddetle tavsiye ederim! Kıkırdayarak, kimseyi hatta dünyayı boşvererek, benden aylar önce idmana başlamış olan kızların önderliğinde taksiye tıkılıyor eve postalanıyorum. Foto dahi çekememişiz.

En son ama en bomba ise, geçen gece. Kızı babanneye kakışlıyor, aşkımla doğum gününü kutlamak üzere koşar adım evden kaçıyoruz. Mojito ben seni yirim, hem de en süt kesen nanelisinden peşpeşe 3 tane! Süt keser ama beni kesmeeeez, üstüne 2 tane de Cin Tonik. Adaaaam, başımı döndürüyorsun!

Yetti. Arttı bile. Hevesimi aldım, barsaklardan ve baş ağrısından pek çektim, kendime geleyim diye yine tam 2,5 sene sonra içtiğim ilk kahvenin 36 saat süren baykuş etkisini de üstüne yiyince tam akıllandım. Artık dozunda, ayarında, vakur ve seviyeli bir birliktelik yaşamak istiyorum alkÖl ile.

Velhasıl; yaşasın emzirmeyi bitirmek ve bir takım HUGO'lar ;)

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri