İki yaş krizleri antolojisi - 1İşte 2 yaşındaki minnoşumuz, şirinemiz, horoz şekerimiz, yaşam sevincimiz biricik kızımızın kendini duvardan duvara vurarak, yerlere çalarak, son perdeden ağladığı şeyler tam olarak bunlar (her yeni vukuatı bir bir yazayım da beraber gülelim, yoksa tek başıma gülünce deli diyollaa bana - desinler değişemem nıynıynıy):

- Ayakkabısını kendi giyecek, hay hay. Fakat solu sağa sağı sola giymek için ısrar etti, bak ters oluyor düşebilirsin dedim. Bana mısın, illa ters giymek için ayakkabılığın önünde yere yattı ve 15dk hem giymeye ve yürümeye uğraştı, hem sinir krizi geçirdi. Sonunda da giydi öyle ters ve düştü tabii, bir de 15dk ona ağladı.

- Dişini fırçalamamak için tepindi, pes edip tamam dediğimde bu sefer fırçalamadığım için 35dk ağladı (ara ara fırçayı uzattığımda ve "tamam fırçala o zaman" dediğimde de hayır diye ağlamaya devam etti), sonra akşam gelen babasına beni "dişimi fırçalamadı" diye şikayet etti!

- Ispanaklı pizza istediği ve aldığım ıspanaklı pizzanın içinde kaşar peyniri de olduğu için pizzacının kapı eşiğine iki seksen uzanıp 30dk ağladı.

- 10 derece havada üzerine sadece askılı sarı elbisesini giyip sokağa çıkmasına izin vermediğim için gardrobun önüne yığılıp 45dk ağladı.

- Evimin kapısını anahtarla kendisi değil de ben açmaya cüret ettiğim için ve sonra yaptığım hatayı anlayıp, anahtarı kendisine verip "o zaman kapıyı aç ve içeri gir" dediğim için, koridora yatarak ve anahtarı yumruk ettiği elinde sıkarak 45dk ağladı.

- Bu sabah bisiklet üzerinde merdivenlerden aşağıya inmesine izin vermediğim için bisiklet selesine yapışmış şekilde 30dk ağladı.

- Gece saat 3 civarı birden uyandı ve 15dk boyunca "çoraaaap" diyerek ağladı, çorabı giydi, bu sefer de çıkar diye ağladı, çıkardık, bu sefer de.... toplam dellenme: 45dk.

- Bu sabah BENİM duşa girmemi ve ıslanmamı istemediği için 45 dk. banyo minderini tepe tepe ağladı.

- Doğum günü olmadığı halde mum üflemek ve hediye almakta ısrar ettiği ve dudağını düktüğü an tamam tamam diyip ışık hızıyla mum yaktığım ve doğum günü şarkısı söyleyerek 5 defa üflemesine izin verdiğim için ağlamadı (hehe) ama 10dk sonra hediye paketi içinden eski bir oyuncağı çıkınca sinirlenip 15dk ağladı. Susunca da oturdu oyuncakla oynadı.

- Aslında mavi olan yastığın kırmızı olduğunu iddia ettiği ve renkleri artık gayet iyi bildiğinden ben de "hayır ama mavi bu yahu" dediğim için yastığı tepe tepe 15dk ağladı.

- Kreşte öğrendiği ve içinde bir takım ördeklerin yüzerek annelerinden uzaklaştığıyla ilgili birşeyler geçen bir şarkıyı benim bilmediğimi ve söyleyemeyeceğimi kabul edemediği için 30dk ağladı.

- Bu gece yatmadan önce muz istedi ve "sen soy" dedi, yarıya kadar değil tam soyma cüreti gösterdiğim muzu yanlışlıkla kabuktan ayırdığım için "geri taaaaaaaaak" diye 15dk ağladı. Tabii ki evde başka muz yoktu ve bu memlekette marketler akşam 7'den sonra kapalıydı.

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri