İnsan Hayatını 10 Yıl Uzatan İlaç Bulunduİnsan Ömrünü Uzatan İlaç
New Scientist adlı dergide yayınlanan haber göre "rapamycin" adlı organ nakli yapılan hastalarda kullanan ve bağışıklı sistemi üzerinde baskılama yapan bu ilaç,İnsanın ömrünü 10 yıl kadar uzatabiliyormuş.
Bilim insanlarının fareler üstünde yaptığı deneyler ile bu ilacın farelerin ömrünü yüze 14 civarında artırdığı görülmüş.
Başka bir ilaç olan "rapaloglar" ve kanser tedavisinde kullanılmakta olan ilaçların da bağışıklık sisteminin yavaşlamasını ve yaşlanmayı engellediği bilim adamları tarafından görülmüş.
MENOPOZ TARİHE KARIŞABİLİR
Diğer bir yandan tip 2 şeker hastalarının kullanmakta olduğu Metformin isimli ilacın denendiği deneylerde menopoz görülmezken hayat sürelerinde ise yüzde 5
İnsan Hayatını Uzatma
civarında bir artış kaydedilmiş
Ayrıca insan ömrünü uzatma çalışmalarını büyük bir titizlikle en başta Google yürütmekte.Geçtiğimiz yıl google ın kurduğu Calico isimili kurum anti-ageing(yani yaşlanmayı önleme) ürünlerinin ortaya çıkması için geniş çaplı araştırma yapmakta.Öte yandan bu kuruluş yetmiş milyon dolar gibi bu konuda bütçe ayırmış
Dünyamızın ömür ortalaması 65 yaş gibi görünmekte tabi bu gelişmiş ülkelerde 82 ye falan çıkıyor.Umarım bu çalışmalar meyvelerini verir ve insanların ömrü uzar.Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri