İSLAM DİNİNDE SEVİŞMEK
İSLAM DİNİNDE SEVİŞMEK

BAKARA SURESİ 222.AYET:Sana adet görmeden soruyorlar.De ki: "O eziyettir" Adet halinde kadınlardan çekilin,temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın.Temizlendikleri zaman Allah'ın emrettiği yerden onlara varın.

Allah tövbe edenleri sever,temizlenenleri sever.


BAKARA SURESİ 223.AYET: Kadınlarınız sizin tarlanızdır.O halde tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın.Kendiniz için ileriye hazırlık yapın ve mutlaka Allah'a kavuşacağınızı bilin.(Ey Muhammed)inananlara müjdele.


AÇIKLAMA: Alllahu teala kadınlarınıza "Allah'ın emrettiği yerden(vajinaya veya mecazi anlamda tarlanıza)varın" diyor.


223.Ayette "Allahu teala aynı yere(vajinaya)nasıl dilerseniz,hangi pozisyonda isterseniz öyle varın"diyor.


Kadınla erkek arasındaki ilişki,tarla ile çiftçi arasındaki ilişki gibidir.Çiftçi tarlasına sadece hoşlandığı için değil,onu ekmek ve ürün almak içinde gider.Aynı şekilde bir erkekde karısına çocuk üretmek amacıyla yaklaşmalıdır.Allah'ın emri,çiftçiden ekmek için başka yere(arkasına,anüse) değil,kendi tarlasına(vajinaya)tohumunu atmasını ve üretim için gitmesini ister.


"Zevcesine arka yoldan (makattan)yaklaşan kimse lanete uğramıştır"

(HADİS-İ ŞERİF)


"Erkeğe veya kadına arka yoldan(makattan)yaklaşan kimseye Allah,rahmet bakışıyla bakmaz"

(HADİS-İ ŞERİF-Mişkâtü'l-mesâbih,c.2,s/184)Cinsi münasebetin tatmine erdirici olabilmesi için ilişkiden önce sevişilmesi şarttır. Kadının sürekli tatminsizliği kadın cinselliğine karşı bir zulümdür. Kullarına tatmin olunma ihtiyacı duyulacak bir cinsellik ihsan eden Yüce Allah, elbetteki bu zülme razı olmaz.


Cenab-ı Hak buyuruyor: "... Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için önceden (uygun davranışlarla) hazırlık yapın). (Bakara Suresi /223)
Resulullah buyuruyor:Üç şey cefadandır; .... kocanın yönlenderdiği nükteler ve öpüşmeler olmaksızın, eşler arasında cinsel ilişki olması. Sizden hiçbiriniz eşiyle hayvanlar gibi (sevişmeksizin) birleşmesin.

(HADİS-İ ŞERİF)
Üç tür uygulama, kişinin acizliğindendir. ... kişinin fısıldaşmaksızın, sarmaş-dolap olup eğlenmeksizin eşi ile cinsel münasebette bulunması; eşi orgazm olmadan boşalıp işini bitirmesidir.
Erkekler için olduğu kadar, kadınlar için de sevişme bir sünnet görevidir. Resulullah buyuruyor: Senin onunla, onun da seninle sevişeceği, senin onu, onun da seni öpüp-ısıracağı bir bakire ile evlenseydin ya!Kıyâmet Günü Allah katında insanların en şerlilerinden biri de, kendisi karısıyla karısı da kendisiyle sevişip ilişkide bulunduktan sonra, karısının sırrını açığa vuran adamdır.Sevişmek; kadının hem hakkı, arzulayan kocası için hem de görevidir. Kadınlığın gereklerini üstlenen bir kadın olmak yüceliktir. Mümin kadınların kocalarına aşık, işveli ve onları kadınlıklarına bağlayan kadın olmaları Rabbimizin arzusudur.Hiç şüphe yok ki Kur'an-ı Kerim'de Cennet kadınlarının vasfedilmesinin bir gayesi de Müslüman kadınları, onların vasıflarıyla vasıflanmaya yöneltmektir. Cinsi münasebetten önce fısıldaşma; öpme, dil ve dudakları emme v.s. müekked sünnettir. Aksine davranış mekruhdur.
Sevişmede bir sınır varmıdır?Koca ile karısı arasında adet ve lohusalık hallerinde cinsi münasebette bulunma ile arka uzuvdan ilişki ve mazohizm(kendine sapıkça acı çektirmek)-sadizm(başkasına sapıkça acı çektirmek) dışında hiç bir kesin yasak yoktur.
Bu sebeple bu haramların dışında ayıp-günah olacak hiçbir cinsel davranış tasavvur edilemez. Üreme organından olmak şartıyla, eşler diledikleri gibi birleşebilirler. bu onların seçimine bağlıdır.
Ancak Allah'ın Resûlü'nün sözlü sünnetine uyumluluğu dolayısıyla klasik şekil denilen kadının sırt üstü yatma şeklinin temel tercih olarak benimsenmesi uygundur.
Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri