Kabızlığa İyi Ve Kötü Gelen Şeyler
Bu yazımda insanların başına dert olan kabızlık konusunu işleyeceğim.Yararlı bir yazı olur umarım.

Kabızlığa İyi Ve Kötü Gelen Şeyler
Şiş bir karın ile sert dışkı, üç-dört gün ya da bir hafta dışkılayamama durumu birçoğumuzun başına gelmiştir. Şu anda şunu anlıyoruz ki kabızlık, ne yediğimiz ne içtiğimiz ile tamamen ilgili. 

En başta öğün atlamak gibi dengesiz şekilde beslenirsek; yeterince su,yeşil sebze,kepekli ve de lifli gıdalar yemezsek; buna ayrıca bir de hareketsiz ve de egzersizden tamamen uzak bir yaşam şeklide  sunarsak, kabızlık her daim kapımızı aşındırmaya hazır demektir. 

Kalın bağırsağımızın hareketlerini uyararak kabızlığı önleyen ilaçlara güvenmek yerine, hayat tarzımızda ve tabi ki beslenme alışkanlıklarında farklılıklar yapmak önemli. Çünkü bu tarz ilaçlar, kabızlık problemini çözmede oldukça etkili olmalarına rağmen,bir süre sonra bağırsağı bu tür maddelere karşı bağımlı duruma getirerek, bağırsağımız da tembelliğe yol açabiliyor.Bu sebepten kısa süre kullanmak gerekiyor. 

Uzak durmanız gerekenler:

Kabızlığa İyi Gelen Şeyler
Gazlı içecekler,Kuşkonmaz,kahve,mayalı ürünler,konserve yiyecekler,nohut,turp gibi besinlerden olabildiğince kaçınmaya çalışın.

Tercih edecekleriniz:

Havuç,kaysı,pancar,sarımsak ve papaya gibi besinler işinize yarayabilir.

İyi gelecek içecekler:

Havuç suyu,nane çayı,bir çay kaşığı olacak şekilde kuşburnu tohumu(ılık suya atın akşamdan sonra sabah için) ve son olarakta zencefil çayıPaylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri