Kadınlar Niye Daha Çok Kilo AlıyorKadınlar Niye Daha Çok Kilo Alıyor
Bu yazıda kadınlar neden daha çok kilo alıyor bunu inceleyeceğim, Acaba kadınlar neden erkeklere göre daha çok kilo alıyor.
Kas kitlesindeki azlık,kadınlık hormonları, egzersiz yapmadaki eksiklik ve beslenmedeki bozuklukların kadınlarda daha çok görülmesi.Kadınlık hormonunun çokluğu azlığı da kiloyu etkilemekte.Özellikle kadınların adet dönemleri yaklaştığında hormonların azalma göstermesi kilo almayı kolaylaştırmakta. Regl dönemiyle birlikte östrojenin azlığıyla kilo alma olayı kendini göstermeye başlamaktadır.
Kadınlarda Farklı Yağlanma Var 
Kadınlarda yağlanmanın yönünü bir bardağın dolması gibi aşağıdan yukarıya doğrudur.İlk başta yağlar baldır bölgesinde daha sonra kalça ve bel bölgesine toplanıyorlar.Tabi ki bunun önüne geçilmez ise bu bedenin üst kesimlerine göğüsler,kol altı en sonda gıdıkta bir yağlanma görülebilir.
Kilo Almama
Erkeklerde ki yağlanma kadınlardan biraz farklı.Erkeklerde çoğunlukla bel bölgesinde kalınlaşma görülmekte.Tabi ki bu tip yağlanmalar çok daha tehlikelidir.Damr sertliği, şeker hastalığı gibi  hastalıklara neden olmaktadır.
Eğer androjen hormonu kadınlarda fazla salgılanırsa bu tür yağlanma kadınlarda da görülebilir.Ayrıca kadınlar çok alkol kullanımı da erkeklerde görülen yağlanmayı artırmıştır.
Bu yukarı da yazdıklarıma maruz kalmak istemiyorsanız beslenmenize dikkat etmelisiniz,gerekli egzersizleri yapmalısınız.Bu egzersizler için şu yazım.. http://bilgibalkonu.blogspot.com/2014/11/yemek-yiyerek-nasl-zayflarm.htmldan yararlanabilirsiniz.Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri