Kalp Sağlığı İçin ÖnerilerUzman doktorların kalp sağlığı konusunda önerilerini derledim Umarım yararlı
Kalp Sağlığı İçin Öneriler
olur.
 Yediğinizi yakabildiğinizden emin iseniz yiyin . Yemekten vazgeçemiyorum diyorsanız bütün yiyeceklerden az miktarda tüketmeye çalışın. Öncelikle meyve ve de sebze ile beslenmeye çalışın. Hayvani besinlerden ve katı olan yağlardan olabildiğince uzak durun.
 Sigarayı kesinlikle bırakın. Çünkü tansiyon ve kolesterol tarzında herhangi bir hastalığınız olmasa bile sigara kalp krizine sebep verebilir.
 Düzenli olacak şekilde her gün olacak şekilde en az 30 dk yürüyüşünüzü yapın. Düzenli egzersiz yapmak kalp sağlığınızı koruyabilmeniz için oldukça önemlidir
Gece geç saatlerde yemek yememeye çalışın. Gece geç yemek çok zararlıdır. Çünkü tok bir şekilde uyumak özellikle çeşitli kalp ve damar hastalıklarını uyararak kalp krizine sebep olabilir..
 Sağlıklı olsanız bile yılda bir kez en az  kontrollerinizi yaptırın. 30 yaşında
Kalp Sağlığı
olunca en azından bir defa kolesterol, lipit panel,şeker ve de kan yağınıza baktırmaya çalışın. Fakat risk grubunda iseniz sağlık kontrollerinizi yaptırmak için otuz yaşınıza gelmeyi beklemeyin ve daha erken davranmaya çalışın.Eğer belli bir yaşın üstüyseniz sağlık kontrollerinizi düzenli bir şekilde yaptırın  ve ilaçlarınız var ise düzenli bir şekilde kullanın.
NOT: Böyle bir sorununuz var ise ilk olarak mutlaka bir uzman doktora görünün.


Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri