KERTENKELE DİZİSİ SELİN (EDA ÖZERKAN) KİMDİReda özerkan resimleri, eda özerkan kaç yaşında, survivor eda dizisi, kertenkele eda kaç yaşında, kertenkele selin gerçek adı, kertenkele selin kim, kertenkele dizisindeki selin gerçek adı ne

ATV'nin sevilen dizisi Kertenkele isimli muhteşem dizide rol alan ve dizinin başarılı oyuncuları arasında olan Eda Özerkan Kertenkele dizisinde Selin karakterini canlandırmaktadır. Daha önceki yazılarımızda Kertenkele dizi oyuncularının isimlerini ve çoğu oyuncularında biyografi bilgileri hakkında bilgiler vermiştik. 

Her hafta ilgi ile izlenen ve sevilen kertenkele dizisi cumartesi akşamları izleyicinin karşısında olmaya devam ediyor. Kertenkele dizisinin başrollerinde Timur Acar, Sera Tokdemir, Erdinç Gülener, Şemsi İnkaya, Duygu Yıldız, Birsen Dürülü, Umut Oğuz, Dilşad Şimsek ve Sinan Çalışkanoğlu gibi isimler yer almaktadır. Başarılı oyuncuların yer aldığı kertenkele dizisinde bir çok ismin yer alması ile beraber, kertenkele dizi oyuncuları arasında Eda Özerkan oldukça beğenilmektedir. 

Kertenkele dizisinde Selin karakterini canlandıran Eda Özerkan güzelliği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Yazımızın devamında ise Kertenkele dizisi Selin karakteri, yani Eda Özerkan hakkındaki bilgileri, resimleri ve Eda Özerkan biyografi bilgilerini bulabilirsiniz.

Kertenkele Dizisi Selin Karakteri Kimdir?

Eda Özerkan Kimdir
Kertenkele dizisinde Selin karakterini canlandıran Eda Özerkan 11 Mart 1984 yılında Adana da doğmuştur. Genç yaşta babasını kaybeden güzel oyuncu Eda Özerkan'ın babası polisti. İstanbul Kadıköy Ana dolu Meslek Lisesi mezunudur. 

Televizyon dünyasına yabancı olmayan Eda Özerkan bu güne kadar çeşitli dizi, film, reklam ve kliplerde rol almıştır. Neşe Erberk Ajans'a kayıtlı olarak mankenlik yapmaya başlayan Eda Özerkan profesyonel olarak yurtiçi ve yurtdışında fotomodellik, mankenlik yapmıştır. Tüm bunların yanı sıra başarılı isim olan Eda Özerkan sunuculukta yapmıştır. Tarkan'ın "Dudu" şarkısının, Hakan Peker'in "Veda Busesi" şarkısının klibinde oynadı. Kral Tv'de 6 ay VJ'lik yaptı. Ayrıca Mehmet Ali Erbil'in programında görev aldı.

Dizi oyunculuğu serüvenine 2004 yılında Cennet Mahallesi ile başlayan başarılı oyuncu daha sonraları ise bir çok yapımda rol aldı. Cennet Mahallesi dizisinde oynadıktan sonra 2006 yılında yönetmen Osman Sınav’ın “Pars Kiraz Operasyonu” filminde rol aldı ve ardından 2008 yılında “Girdap” adlı filmle artık tanınan ve sevilen bir isim haline geldi.

2007 yılında yaz döneminde Ekol Drama’da Ayla Algan'dan oyunculuk eğitimi aldı. Oyuncu ve oyuncu koçu olan Murat Cemcir’den dersler aldı. Eda Özerkan'ın asıl kendini tanıtmasında etkin olan dizisi Aşk-ı Memnu dizisi oldu. Aşk-ı Memnu dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı Behlül'ün nişanlısı Elif rolünde oynadı. Başarılı ve güzel oyuncu Eda Özerkan 2014 yılında yapılan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında Ünlüler takımında yer aldı. Başarılı oyuncu şimdilerde ise Atv de yayınlanan Kertenkele dizisinde Selin karakterini canlandırmaktadır.

Eda Özerkan Rol Aldığı Dizi ve Filmleri

2014 - Kertenkele (Zehra) 
2012 - Firar
2009 - Adanalı
2009 - İstanbul’u Ölesiye Sevmek
2008 - Aşk-ı Memnu
2008 - Girdap
2006 - Pars: Kiraz Operasyonu
2004 - Cennet Mahallesi

Eda Özerkan Resimleri
Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri