Kızlar gece alemindeBizim kızlardan arada bahsediyorum ama uzun zamandır hepimiz bir araya gelemiyorduk. Polonyalı A. doğumdan 6 ay sonra tam zamanlı çalışmaya başladı ama diğerlerimiz annelik iznini çekiştirip uzattıkça uzattık. Ben iki haftadır haftanın tek günü iki saat adına yüzsüzce "yarı zamanlı çalışma" dediğim, aslında "746356'de 1 zamanlı" denebilecek bir uğraş içindeyim (bahsedicem, düzen biraz otursun). İspanyol N. aynen benim gibi üstelik evden "uğraş"ıyor, Alman S. sanatçı olduğu için "oğlanla yeterince üretiyorum" felsefesiyle tamamen evde. Kızların hiçbirinin görüşmek istemediği ama benim gizlice ara sıra hal hatır sorduğum İngiliz dilberimiz T. ikinciyi doğurdu doğuracak (evet!) yani herkesin derdi başından aşkın. Ama kader sonunda bize yenik düştü ve çocukların 1,5 yaşı kutlaması vesilesiyle bir araya geldik. Kızlar gece aleminde! Üstelik çoğunluğu çalışmayan anneler olarak kadere nanik yaparcasına (ve kokteyller de yarı fiyat olduğu için) after work party (iş çıkışı partisi) yaptık.

Sözümona 1,5 yaşlarını kutluyoruz, oğlanları babalarıyla bıraktık bir tek Maya kız bizimle geldi. Beyaz Atlı Prens projede, kaynanam Maya'ya akşam 5'ten sonra bakmıyor ve hala bakıcımız yok, o nedenle ben de sorumluluk sahibi anne olarak kızı bara götürdüm. Kendisi 10'dan önce uyumadığı için zaten gecelerin kadını, müzikli şenlikli ortamların aranan siması olduğu için, gayet de mutlu oldu. Bu zaten ilk deneyimim (ilk yediğim nane) değil; birkaç defa daha böyle gece alemlerine bebekle gittiğim oldu, olacak, pişman değilim. Sigara içilmiyor, 6-9 arası çok kalabalık olmuyor, müzik aşırı değil, neden olmasın? Neyse efenim zaten alkol de al(a)mıyorum ben. Çünkü bizim dörtlüden hala bir ben emziriyorum (Dünya Sağlık Örgütü bana madalya taksın diye bekliyoruz, geçen mektup aldım "takacaz sana, bekle" demişler sağolsunlar) o nedenle ben alkolsüz kokteyllerle takılırken, kızlar menüde ne varsa tamamını içerek coştular. Bilirsiniz iş çıkışı partilerinde adet, kokteyllerin yarı fiyata satıldığı son dakikalardan hemen önce birkaç tane daha sipariş etmek ve masaya kişi başına 3'er bardak yığmaktır. Sonra o bardakları keyifli keyifli içersiniz. 

Kızları özlemişim. Ben hepsiyle dönüşümlü olarak haftada ya da 10 günde bir buluşuyorum ama hepimiz bir arada olunca çok daha keyifli oluyor. Benim kaynanamın (diğerlerinin kaynanaları burda değil), T.'nin ve kocaların ve S.'ye rağmen Almanların dedikodusunu falan yaptık utanmazca. Çocuklardan yakındık, yaptıkları şoparlıklara güldük. A.'nın oğlu 17 ayın sonunda yürümeye başlamış, sevindik. N. denediği bakıcı macerasını (mini etekli full makyajlı bir rus bağyan!) anlattı, şok olduk. S.'nin oğlunun ikinci kalp ameliyatına gerek kalmadığını öğrendik, duygulandık. Ve tabii Maya'nın bir Sarah Jessica Parker edasıyla masada oturup sohbeti dinlemesine, barmenle cilveleşmesine, sıkılıp huysuzlandığı zaman "Maya uykun mu geldi, eve gidelim mi?" dediğimde başını iki yana sallaya sallaya "nein!" demesine ve ara sıra da benim alkolsüz kokteylden bir yudum almasına koptuk. Sonra ben bu cümbüşü arabaya yükledim, tek tek evlerine bıraktım ve eve dönüp, bardan memeye (attan eşeğe) inen Maya'yı uyutup, yattım. Annenin gece alemi böyle oluyor işte..


Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri