Mide Bulantısına Neler İyi Gelir?Gündelik hayatta bir çok insanın yaşam kalitesini etkileyen rahatsızlıkların başına mide bulantısı gelir. Mide bulantılarının nedenleri çok çeşitli olsa da esasen belli başlı sebepleri vardır. Migren, vertigo (baş dönmesi), araç tutması, stres, kaygı, alkol tüketimi gibi nedenleri yaygındır.

Mide bulantısı uzun süre devam ediyorsa mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Ancak kısa süreli ise yatıştırmak için şu besinleri almanızda fayda var: Kuruyemiş çeşitleri (fındık, fıstık, badem, leblebi vb.), elma, nane, zencefil, limon, su, tavuk suyu.

Bunların dışında mide bulantısı yaşandığı zamanlarda 30 dakika kadar uzanarak dinlenmek de faydalı olacaktır. Genellikle mide bulantısı baş dönmesiyle birlikte gerçekleştiği için dinlenmek bu konuda etkilidir. Aşırı sıcak ortamlarda bulunmamaya özen gösterin. Gündelik hayatta sık sık yürüyüş yapmaya önem verin. Ağır yağlı besinler, fast food türü gıdalardan ziyade hafif ve az yağlı besinlere yemeklerinizde öncelik verin.Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri