Mide Ülserine İyi Gelen ŞeylerÜlser çeşitlerinin içinde en çok görüleni mide ülseri olarak bilinir. Ülser hastalığı olanlar genelde ilaçlar ile bir çözüm bulamadığından yakınmaktadır.Ama mide ülserine yönelik tek tedavi şekli tabi ki ilaçlar değildir.
Mide Ülseri
Size mide ülseri konusunda 4 adet bitkisel karışım ve de okuduklarım kadarıyla alternatif olan tedavi yöntemlerinden bahsedeceğim.
– Dört bardak kaynar suyun içine 20 gr şerbetçi otu bırakılır 15 dakika bekletilmenin ardından içilir.
– Aynı miktarda civanperçemi ve de pelin otu sıcak su içinde demlenir. Sonra bal ile tatlandırılarak gün içinde üç su bardağı şeklinde içilir.Tadı biraz acı olabilir.Fakat bu karışım hem mikroplarımızı öldürür hem de mide asidimizi dengelemektedir.
Mide Ülserine İyi Gelen Şeyler
– Mide ülserinin tedavisinde taze olacak şekilde lahana suyu epeyce etkili bir tedavi şeklidir. 2 yemek arası saatlerde olacak şekilde gün içinde 4 veya 5 fincan lahana suyunu içebilirsiniz.Tedavi boyunca başka herhangi kür uygulanmamalıdır. Lahana suyunu uzun zaman içebilirsiniz.Sağlığımıza herhangi bir zararı olmaz.
-İlerlemiş derecedeki mide ülseri için ise suya karıştırılmış şekilde zencefil en iyi olacak ilaç olarak biliniyor. Bir su bardağı olacak şekilde sıcak su içine 1\3 kahve kaşığı kadar dövülmüş şekilde zencefil eklenir ve de yirmi dakika süre ile demlenir sonra süzülür.Eğer tatlandırmak istiyorsanız biraz balda ekleyebilirsiniz.Yemekler esnasında  günde iki çay bardağı şeklinde içilir.
NOT:Bunları uygulamadan bir uzman hekime görünün.


Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri