Nasıl Kilo AlırımNasıl Kilo Alırım
Çoğu insan kilo vermek için uğraşır iken bazı insanlarda kilo almak için uğraş verir. Kilo verebilmek nasıl ki bazılarımız için zor ise kimilerimiz içinde kilo almak en az o kadar zordur. 
Bu yazıda sağlıklı şekilde nasıl kilo alırım'ın yollarından bahsedeceğim. Öncelikle kilo almak kesinlikle abur-cubur tarzı şeylerli yiyerek olmaz. O şekilde alınmaya çalışılan kilolar sağlıksız olur ayrıca kilo alsanız bile yanlızca göbeğinizde ve basen bölgenizde oluşur o kilolar. Bu şekilde hem zayıf ve çelimsiz hem de göbekli bir şekilde vücudunuz oluşur.
Öyleyse kilo almanın sağlıklı yolları nelerdir diyeceksiniz:
 Yediğiniz yemeklerde kesinlikle karbonhidrat-protein ve yağ uyumunu kurun. Bol şekilde balık tüketimini yapın. Çünkü omega-3 eksikliğini ortadan kaldırmanın en şekli bu yoldur.
 Yediğinizi öğünlerde atlama kesinlikle yapmayın. En az gün içinde üç öğün yiyin ve de bu öğünlerin zamanı belirli olsun. Ayrıca ceviz, badem gibi şeyleri tüketmek sizin için iyi olacaktır.
Kilo Almak
  Fasulye , Mercimek tarzında baklagilleri kesinlikle tüketin.Yediğiniz porsiyonları büyük şekilde koymaya özen gösterin ve tabağınızda bir şey kalmasın.
 Yaptığınız salatalara bol şekilde yağ, susam tarzında şeyler serpiştirin. Kola gibi ürünlerde kilo aldırır ama gazlı içecek olduğu için sağlıklı değil.
Son olarak kesinlikle fitness'a gitmeye çalışın çünkü kaslarınızın gelişmesi size kilo aldırır,Bu sporu yapmadan sadece yiyerek kilo almak çok zor ayrıca sağlıksız olur.
Not:Kilo vermeye karar vermeden önce ilk olarak mutlaka bir diyetisyene görünün.Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri