Nemlendirici Sürerken Bu Kurallara Dikkat EdinGünümüzde nemlendirici krem kullanmayan hemen hemen kalmamıştır. Su bazlı nemlendiriciler, kadın-erkek fark etmeksizin cilt bakımında bir numaralı ürün kabul edilmektedir.

Cilt türüne uygun nemlendirici seçmek kadar, ürünü doğru kullanmak da cildimiz açısından çok daha verimli sonuçlar almamızı sağlayacaktır. Sık sık karşılaşılan bir hata vardır ki, nemlendirici kremin cilde doğrudan uygulanarak sürüş yönüne dikkat edilmemesidir. Oysa bir kremin kalitesi kadar, doğru kullanımı da önemlidir.

Yeter miktardaki nemlendirici krem avuç içine dökülür, eller birbirine sürtülerek, aşağıdan yukarıya doğru cilde sürülür. Yapılan bu işlem, cildi yer çekimine karşı koruyacak ve cildin toparlanmasını sağlayacaktır. Avuç içlerine yedirilen krem ise, homojenleşerek kullanıma uygun hale gelecektir.

Cildiniz nemlendirilmeden önce temizlenmiş olmalıdır; temiz ve gözenekleri açılmış bir cilt, yapılan bütün bakımları emecektir. Aksi halde, uygulanan bütün ürünler cildin yüzeyinde kalacaktır ve istenilen sonuç alınamayacaktır.

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri