Öksürük İçin Bitkisel Tedavi YöntemleriÖksürük için dalak otu,meyan kökü,süt,anason,meşe palamudu,şeker gibi bitkilerden karışımlar hazırlanır.
Karışımın Hazırlanışı;
Dalak otunun çiçeklenmemiş uçları yirmi dakika süreyle suda kaynatılır.Süzülerek elde edilen sıvıya dövülmüş anason tozu ilave edilerek şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır.Hazırlanan şuruptan,hastalık süresince ısıtılarak bol bol içilir.
Meyan kökü,dövülmüş meşe palamudu ile birlikte yarım saat süreyle sütlü suda kaynatılır Sıkılarak elde edilen sıvı bir kaba doldurularak gün boyu dinlendirilir.Dinlendirilen bu sıvıdan,içme suyuna katılarak günde üç bardak içilir.
Meyan kökleri ,sert bir zeminde dövülerek ezilir.Ezilen posa on beş dakika süreyle sütlü suda kaynatılarak süzülür.Süzülerek elde edilen sıvı şekerle tatlandırılarak ,şerbet kıvamına gelinceye kadar karıştırılır.Tedavi süresince hazırlanan bu şerbetten günde üç fincan ısıtılarak içilir.
Bu tavsiye edilen bitkisel karışımlar sadece tedaviyi destekleyici amaçlıdır.Öncesinde doktor gözetimi ve tavsiyesi alınmalıdır.

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri