Papatya Yağı Nasıl Yapılır ?Bitkiyi taze olarak güneşin en tepede olduğu öğle vakti toplayın. Bu zamanda toplanmasının nedeni bitkinin bu saatlerde daha fazla uçucu şifalı yağlara sahip olmasındandır. 
Baharın gelmesiyle çiçeklerde kendini göstermeye başladı, bu faydalı çiçekleri zamanında toplayıp ya kurutabilirsiniz yada benim yaptığım gibi yağını yaparak kullanabilirsiniz.Papatyaların sadece çiçek kısmını toplayıp orta büyüklükteki bir siseye ağzına kadar doldurun, üzerini gececek kadar saf zeytinyağını ilave edip kapağını kapatın.iki hafta boyunca güneş olan bir yerde bekletin ve her gün çalkalayın. iki hafa sonra yağı tülbentle süzüp koyu renk cam bir siseye koyup buzdolabında muhafaza edin. Bu yag hazır aldığınız yaglar gibi kokmuyor zeytinyağının kokusu daha ağır ama onlardan daha etkili ve daha doğal olduğunu söyleyebilirim. 


Papatya yağı: Hassas ciltler için uygundur. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır. Akne tedavisinde kullanılır. Kaşıntıya iyi gelir.  Romatizma ağrılarında masaj yapmak için kullanabilirsiniz. Faydaları ve zararları hakkında internetten daha çok bilgi edinebilirsiniz.

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri