PATLICAN KEBAP
 Doğu ve Güneydoğu anadolu ya gidenler iyi bilir, fırının yanında mutlaka kasap ve manav vardır. Sebzeleri ve eti seçersiniz sonra kasap sizin seçtiğiniz et ve sebzelerle kebabınızı hazırlar, 1-2 saat sonra gidip fırından alırsınız. Bu gün bende ayni o usulde yaptım kebabımı :) Kuzinede pişirince aynı lezzeti yakaladım . Umarım evdeki fırınlarda da ayni tadı bulabilirsiniz.
3 adet patlıcan, 1 bas sarımsak, 4-5 sivri biber, domates,orta yağlı kemiksiz  kuzu veya koyun eti ( etin miktarı size kalmış )
Tereyağıyla yağlanmış toprak kabin  veya normal tepsinin tam ortasına 1 bas sarımsağı  yerleştirin doğradığınız patlıcanları ve soğanları yerleştirin. Üzerine etlerinizi dizin. Sarımsağın kenarına ben etten çıkardığım yağları dizdim.Bolca kabukları soyulmuş ve küp doğranmış domatesleri ilave edin. Tuz, karabiber ve kimyonunu serpip fırına verin. Sobamın derecesi 170 derece civarında, evdeki fırında da ayni derece ile veya daha düşük derecede  etleriniz yumuşayana kadar pisirin. Servisten önce közlenmiş biberleride unutmayın. Yanında dürüm ekmegi ve ayranla servis yapın. Afiyet olsun.
DÜRÜM EKMEĞİ Tarifi burda


Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri