SALAMURA PEYNİR HAZIRLAMAPeynir salamurası  nasıl hazırlanır...
BEYAZ PEYNiR YAPIMI BURDA
YAPILIŞI:  

1.YÖNTEM
Taze peynirler temiz bir tepsinin üzerinde dilimlenerek dilimlerin her tarafı tuzla kaplanır, kavanoza dizilir.Aralarına 2-3 sırada bir tuz dökülerek kavanoz doluncaya kadar tekrarlanır.Dilimleme ve tuzlama esnasında tepsiye akan peynir suları da kavanoza eklenir.Bir kaç saat sonra tuzlanan peynirler suyunu bırakır.Bu su peynirin üstüne kadar çıkar.Peynir altı suyu dediğimiz bu su tuzla peyniri korur.Eğer su peynirin üzerine çıkmadıysa kaynamış soğutulmuş su ilave edin.Kavanozu serin bir yerde muhafaza edin.Tüketeceğiniz zaman yiyeceğiniz miktarda peyniri kavanozdan çıkartın.yıkayıp,servis tabağına doğrayın.Tuzlu olursa yemeden 2-3 saat öncesinde su dolu derin bir kapta peynir dilimleri bekletin öyle doğrayın,böylece tuzundan tamamen arınmış olur. 

2. YÖNTEM

Peyniri süzdüğünüz zaman çıkan yeşil suyu  lor peyniri elde ettikten sonra elde ettikten sonra   kaya tuzu ilave edip salamura için kullanabilirsiniz.
3.YÖNTEM Veya  2 litre suya 1 su bardağı dolusu kaya tuzunu ilave edip tuz eriyinceye kadar kaynatıp soğutun. Tuzlanmış peynirlerinizin üzerine bu suyu kullanın.

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri