Şarj Aletleri Nasıl Kullanılmalıdır?Son günlerde adeta birer bomba gibi patlatan telefonlar, bataryalar ve şarj aletleri haberlerde sıkça yer almaya başladı. Bunların temelinde genellikle kullanıcı hataları yer almaktadır. Telefon kullanıcılarının farkında olmadan yaptığı hatalar bu tür durumlara davetiye çıkarmaktadır.

Kesinlikle orijinal batarya ve şarj aleti kullanmak gereklidir. Yan sanayi şarj aletleri telefonun şarjı tamamlandıktan sonra elektriği kesme mekanizmasına sahip olmadığı için bataryaya sürekli elektrik yüklemesi yapar. Bu da bataryada aşırı ısınmaya hatta yangına sebebiyet verebilir.

Telefonunuz şarjda iken hiçbir işlem yapmadan sadece bataryasının dolmasını beklemelisiniz. Mesaj yazmaya, konuşma yapmaya, oyun oynamaya devam etmek şarj esnasında bataryanın gereğinden fazla ısınmasına yol açar. Isınan batarya da bomba gibi patlama riski oluşturur.

Telefonları şarj ederken kesinlikle sıcak ortamda tutmamak gereklidir. Soba, ısıtıcı veya güneşte bırakmak bataryanın aşırı ısınmasına sebep olur. Genellikle soğuk ve taş zeminlerde gölgede şarj edilmelidir.
Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri