Selülitten Kurtulmanın YollarıSelülitlerden kurtulmak için ilk çare,sabahları kalktığınız zaman büyük 1 bardak ılık su içerisine dört-beş damla kadar limon sıkarak içmek. Bu şekilde vücudunuzda olan ödemden de kurtulmuş olursunuz.
Selülitten Kurtulmanın Yolları
Selülit oluşmasını engellemek ve de onunla başa çıkabilmek istiyor iseniz uygulayacağınız bir diğer şey de, vücudunuzu devamlı nemli tutmak. Selülitli kısımlarınıza özellikle soya lestini içermekte olan kremler de kullanabilirsiniz.
Selülitin en büyük nedenlerden biride “tuz” dur. Selülitten kurtulmak aklınızda varsa, tuzu mecburen alışkanlıklarından çıkarmalısınız. Gün içinde kullandığınız tuz miktarı 10 gramı kesinlikle geçmemeli.
Selülit
Hepinizin bildiği başka bir yöntem daha var, bu da sıcak/soğuk duş almak. Sorunlu bölgenize ilk önce sıcak sonrada soğuk su ile masaj uygulayın. Bu sırada bulabiliyorsanız at kılından yapılmış bir lif kullanmaya çalışın. Selülitleriniz büyük kısım da yok olduğunu göreceksiniz.
Bolca bitki çayı tüketmeye bakın. Özellikle yeşil çay, selülitlere iyi gelen bir çaydır. Kahve ve de siyah çay içimini olabildiğince azaltın. Asitli içeceklerden kesinlikle uzak durun.
Kan akışınızı hızlandırmaya çalışın gün içinde. Mesela koltukta yatarken ayaklarınızı yukarı doğru kaldırabilirsiniz. Bacaklarınızı bol bol çalıştıracak sporlar yapın. Gün içinde en az 1 saat olmak koşulu ile yürüyün.


Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri