Soğuk Duş almak Faydalı mıdır?Soğuk Duş almak Faydalı mıdır?

Yazın gelip havaların ısınma­sı ile beraber kendimizi sıkıntıda ve bunalımda hissetmekteyiz­. Vücudumuz terler ve bir taraftan bu sıcaklarda artık bunalıma girmeye bile başlarız­. Uzun süre sıcaklara dayanamayan kişiler banyo yaparak birazda olsa rahatlama fırsatu bulabiliyorlar­. Yaz aylarında banyo yaparken  kullanacağımız suyun sıcaklığı oldukça önemlidir. Yaz ayların­da sıcak suy­la banyo yapılması tavsiye edilmediği gibi soğuk su ile yapılması gerekir­­. Büyüklerimiz altı yaşın­dan sonra soğuk su ile yıkanmak gerektiği­ni söylese de bizler genelde bunu göz ardı ediyoruz­.

Soğuk su bedene temas etme­si ile beraber cildinizi gerer­­. Cildiniz gerilişi ile damarlarınız büzülerek kanın akışı­nın el­de edilme­si el­de edilebi­lir­­. Hayati organlarımız olan kalp, beyne kan taşıma­sı yapılarak sağlıklı şekil­de çalışma­sı sağlanıyor­. sıcak su ile yıkanıldığı zaman damarlar genişleyip kan akışı­nın yavaşlamasına neden  olur­.

Sıcak su saçları kuruttuğu gibi soğuk su saçlarımıza iyi gelmektedir­­. Saçlar ve cilt kurumasına önler­. Sıcak su ile yapılmakta olan banyo vücudumuzdaki sebun tabakasını ortadan kaldırmaktadır­­.  Cildimi­zin kurumasına yol açar­.

Soğuk su insanları uyandırıcı etki­yi bulunur­. Alışkanlıklara göre vücut­ta bulunan enerjik hissi yaratarak güne başla­mak amacıyla hazır hissedersiniz­.

Soğuk duş alan birisi­nin doğurganlığı artar­. Kişilerin vücutlarındaki üreme bölümleri sıcaklığa dayanamayarak dışarı çıkarlar­. Bunlar­dan kaynaklı bir şekil­de soğuk duş alınma­sı bunu önlemektedir­­. Düzenli bir şekil­de soğuk suy­la duş alınma­sı gerekiyor­.

İlgili aramalar: soğuk duş almak faydalı mı, soğuk suyla banyo yapmak zararlı mı, soğuk suyla duş almanın faydaları

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri