SPA'lara gelesiceleeeerBu sabah kızı uyanır uyanmaz giydirip iki parça eşyasını da yanına katıp babannesine kakışladık ve Beyaz Atlı Prens'le evden kaçtık. Saat 7.45'te insan SPA'ya mı gider? Gittik ayol. Neyleyelim, çocuklu insanlar anlar bizi ancak! O saatte gitmezsek, kızın öğle uykusuna dek şöyle keyfini çıkara çıkara 3-4 saat kalma şansımız olmazdı.

Bu SPA şehrin teee öbür yakasında, methini çok duyuyorduk ama hiç denememiştik. Arada termal havuza, normal SPA'ya falan kaçıyoruz Beyaz Atlı Prens'le ama bu bambaşka bir deneyim oldu.. Hakikaten adamlar Sanus Per Aquam'a ayrı bir boyut katmışlar.. Şöyle kulaç kulaç yüzdüm, parmaklarım büzüşene dek.. Aslan ağzında kulunçlarıma masaj keyfi çektim. Beyaz Atlı Prens'le jakuzide yeni yetmeler misali oynaştık, gülüştük. Yetmedi buhar odasına girip, kendimi yağmur ormanlarında bir maymun gibi hayal ettim. Ordan çıktım 45 derecelik Alman tipi (cıbıldak!) saunaya girdim. Ordan çıktım 90 derecelik Fin hamamına girdim 2 dakika sonra terleyerek ve burnumdan soluyarak çıktım ama Finliler gibi üstüne buzlu su dökünmek yemedi tabii. Ohh bir daha havuz, ordan sessiz zen bahçesinde masaj, ordan meyve suyu barında bir ikmal molası, yine havuz, yine hamam, yine sauna ohhhhh. Hayat buymuş yahu.. Bir sessizlik, bir huşu hali..

Etrafta hiç çocuk yok, çocuk alınmıyor, çocuklu bir insan olarak çocukların bazı yerlere alınmamasına %100 destek veriyorum. Zaten devamlı başımızın tepesindeler eksik olmasınlar, arada böyle zen zen (ve cıbıldak!) takılmak ne hoş.

Gelelim cıbıldaklık meselesine (yazının zaten anafikri bu, ben şok içinde hala kendime gelemediğim için lafı uzatıp duruyorum). Ben utangaç biriyim. Çıplaklıktan hazzetmem. Bu nedenle spor salonunda olsun, havuzda olsun, dötü sakin bi köşeye (sağlama) almadan soyunmaktan falan hoşlanmam. Çocukluktan beri böyleyim. 2 yaşında bile bikini üstü giymek için ısrar ettiğim anlatılır. Velhasıl.. Bu huyumla Almanya'da baya zor zamanlar geçiriyorum. Burada herkes anadan üryan yahu. Mesela nehir kıyısında herkes cıbıldak, kimse kimseye bakmıyor ve rahatsızlık vereni de yok ama herkesin memeler bibiler etrafta ayol. Bana feci ters. Her yaz biz arkadaşlarla ne zaman nehir kenarında barbekü sefası için toplansak ben afakanlardan afakanlara koşuyorum, ya bu sefer herkes üryan kalırsa diye.. Ayol hergün işte, okulda falan gördüğün insanı çıplak görmek, yabancı insanları çıplak görmekten de beter tabii.. Lakin Almanlar çok rahatlardır çıplaklık konusunda, hemen soyunuverirler. Mesela her Pazartesi ben kızı yüzme kursuna götürüyorum, önceden mayomu giyiyorum içime ama kursun sonrasında mayoyu çıkar donu giy derken.. Ay sırf kadın da değil, anne baba çocuk herkes üryan, bi ben giyinik, işi ağırdan alıyorum herkes gitsin derken bu sefer de soğukta ıslak mayoyla devamlı hastayım. Delirecem. Hayır insan bi havlu falan tutar üstüne, yok, direkt hop memeler bibiler lülülülülü ayyyyh. Neyse saunaya dönelim (hatta hiç çıkmayalım o saunadan!).

Saunanın kapısında eşek kadar yazmışlar üryan girin, mayo yasak diye. Buna rağmen görmemezliğe geldim, havluyla girdim. Tabii ki ısınan plastik mayolar falan düşününce, daha sağlıklı, haklılar. Lakin o saatte bizim gibi birkaç evden kaçmış anne baba yenisiyle, emeklilikte zamanını nasıl değerlendireceğini bilemeyen ve sabahın 5'inde uyanan delikanlılar hanımkızlar var. Ay yani çıplak görmek farz, bari 25-30'luk çıtırları göreydik, ne bu böyle sarkmış yaşlılar, doğum sonrası memeler göbekler, işlevsellikten uzak bürük bibiler, bükülmüş beller. Iyk. Bir süre ben havlumla cool cool oturdum öyle saunada, görücüye çıkıp da koltuğun köşesine ilişmiş kız misali. Olmuyor. Sıcak. Havlu bi noktadan sonra beton gibi. Amağn dedim artık inceldiği yerden kopsun, attım valla donu domalı. Yine edebimle oturuyorum tabii bacak bacak üstüne atmışım, rapunzel saçlarım tam meme altına gelecek şekilde salınmış. Stratejik bir saç boyu.

Öyle oturduk terledik aryan-üryanlar topluluğu. Lakin sonra bu tuhaf durumu daha da tuhaf yapan bir hadise meydana geldi. Bizim kızın öğle uykusu yaklaşınca benim memeler alarm veriyor, valla ya, çok enteresan, direkt memelerin tansiyonu yükseliyor, böyle damar damar oluyorlar. Süt vampirine hazırlık yapıyor garibanlar. Baktım saunada kadının teki gözünü dikmiş dehşetle bakıyor memelerime, alien memeleri gibi gördü kadın. Ha dedim zamanı gelmiş, kalk bey, kız bekler, bizi ev paklar.. Neyimizeeee bizim tüm gün SPA, edebimizle, dötü memeyi havluya nasıl saklayacağımı bilemeden, yantiri yantiri yürüdük, çıktık.

Bu da böyle bir anımızdı.
Yukardaki turkuaza da hastayım ha...

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri