Tasarruflu Ampulleri Kullanır İken Dikkat Edin!
Tasarruflu Ampulleri Kullanır İken Dikkat Edin
Bugünkü yazımda tasarruflu ampullerin dikkatli kullanımı hakkında elimden geldiğince okuduklarım vasıtasıyla bilgilendirme yapacağım umarım yararlı olur.
Bir çoğumuz evimizde çoğunlukla tasarruflu ampuller kullanmakta.Kendinize zaman zaman sormuşsunuzdur, bu ampuller nasıl bu kadar tasarruf sağlayabiliyor.

Tasarruflu ampullerimiz florasan ampulle aynı yapıda çalışır.İçerisindeki kısımda bulunan civa almakta olduğu elektiriği buharlaştırmaya başlar böylece etrafa ışınları saçar ve ortam aydınlanmaya başlar.

Yukarıda civa kelimesini büyük yazım çünkü civa insanların sağlığına çok zararlı bir maddedir.

Şimdi içinizden ee peki biz enerji tasarruflu ampul kullanamayacakmıyız diyorsunuzdur,tabiki kullanabileceksiniz ama dikkatli bir şekilde kullanmak gerekiyor.

Tasarruflu AmpullerAmpullerinizden herhangi biri patlamışsa kesinlikle o ampul kırılmadan herhangi bir beze sarılarak teknolojik atık kutularına bırakılmalıdır.

Diyelim ki kırıldı o zaman ampulün artıklarını elektirik süpürgesiyle süpürmeye kalkamayın çünkü elektirik süpürgesi arka kısmında bulunan havalandırmadan civayı havaya yaymaya başlar.Sizde böylece civayı solumuş olursunuz.Ne yapmalıyız diyorsanız herhangi bir faraş olabilir kürekle temizleyebilirsiniz.Sonra orayı deterjanlı bezle ile de silin.Sonrada kullandığınız faraş ile küreğide deterjan ile yıkayın. Tabi ki elinizde eldivende olsun.

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri