Telefon Şarzının Çabuk Bitmesine ÇözümTelefon Şarzı'nın Çabuk Bitmesine Çözüm
Akıllı telefonların en büyük sorunlarından birisi telefon şarjın hemencecik bitmesidir. Alacağımız bazı önlemler ile telefonumuzun şarj sorununu en minimuma indirebilmeye çalışacağım.

1.Gereksiz programları kapatma

Telefonunuzda çıkış kullanmadan orta tuş ile çıktığımızda fonda çalışan programlar telefonumuzun şarj bitmesine neden olabilmektedir. Uygulamadan çıktığımız anda çıkış menüsünü kullanmalıyız ve ya da çıktıktan sonra orta tuşa basarak (tabi bir 3 sn falan basın) fonda kullanmadığımız programları kapatmamız gereklidir.

2. Wi-fi internet

En fazla şarj bitiren durumlardan bir tanesi ise wifi nin taramasını yapmaktır. Wifi ağından çıktığımızda otomatik wifi bulmayı netlikle kapatmamız gereklidir. Aksi taktirde telefonumuz sürekli wifi ağı araması yapacağından aktif durumda olacak ve şarjımız daha süratli bitecektir.

3.Gereksiz veri ağı modu

Bir diğer alacağımız önlemden birisi olarak veri ağı modu kapamak olacaktır. İnternet sürekli aktif olduğu taktirde telefonumuzun şarjı daha süratli bitecektir. İnternette işimizin bittiğinde şayet herhangi bir internet ortamında e-posta ya da mesaj beklemiyorsak , veri ağı modunu kapatmamız daha yararlı olacaktır.

Telefon Şarzı
4.Ekran parlaklığı ayarlama

Ekran parlaklığı otomatik yapmanızı tavsiye ederiö. Ortam ışığına göre kendini kendiliğinden ayarlamasından kaynaklı çok parlak ekranda daha çok enerji tüketmenin önüne geçeceğiz.

5.Ekran koruması

Herhangi bir hareket olmaması halinde kendiliğinden ekran korumasına geçmesi(ekranın kapaması) en düşük saniyeye alarak şarj ömrünü uzatabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim beş adet önem ile telefonuzun çabuk şarj bitiyor derdinden kurtulabilirsiniz.

Paylaş:  

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri