Tembel Kişiler İçin Kilo Verme YollarıÇoğu insan gündelik hayatta birkaç kilo fazlası dahi olsa bunu dert eder ve zayıflamaya çalışır. Aslında kiloyu kontrol altında tutmak gayet iyi bir davranıştır. Kimileri de fazla kilosundan şikayetçi olmasına karşın kilo verme adına pek bir uğraşı içine girmez. Oysa ki tembel kişiler için de basit ve pratik kilo verme yöntemleri de var.

Eğer günde 5-6 öğün yemek yiyorsanız öncelikle bunun birkaç öğününü azaltmak gereklidir. Mesela sabah kahvaltısını öğlene yakın bir vakitte yapabilirsiniz. Böylece iki öğün birleşmiş olur.

Akşam yemeklerinde yanınızda bir karşı cins olması yemeğe olan iştahınızı azaltabilir. Böylece daha az yemek tüketip daha az kilo ve kalori almış olursunuz.

Aşırı sıcak ortamlarda bulunmayın. Serin ortamlarda vücudunuz kendini korumak için daha fazla enerji yakar. Böylece farkında olmadan kilo verirsiniz. İdeal sıcaklık 16 ile 25 derece arasıdır.

Günlük 100-150 gram kara erik tüketin. Araştırmalarda günlük bu civarda erik tüketen bireylerin bel çevresinde incelme gözlemlenmiştir.

Sabahları bireysel olarak spor ve yürüyüş yapın. Akşam aldığınız besinlerin gece yakılamayan kısmını sabah sporu ile eriterek vücutta kiloya neden olmasına engel olabilirsiniz.

''Light'' besinlerden uzak durun. Evet yanlış okumadınız, light besinler aslında size kilo verdirmiyor. Araştırmalarda normal besinlere göre light gıdaların yaklaşık %50 daha fazla tüketildiği tespit edilmiştir. Yani normal bir bir dilim ekmek yerine, light bir buçuk dilim ekmek tüketiliyor.

Bol bol su için. Aşırı soğuk olmayan suları tercih edin. Araştırmalarda sabah sporlarından önce içilen suların kilo vermeye olan faydası dikkat çekmiştir.

Yumurta, yoğurt ve peynir gibi protein içeren besinleri tüketmeye özen gösterin. Protein içerikli besinlerin sindirimi daha uzun sürdüğü için tokluk hissi daha uzun süre devam eder ve hemen yemeğe yönelmezsiniz.

Stresli yaşam tarzını derhal bırakın. Stres, beynin işleyişine dahi müdahale ederek normalde harcanması gerekenden daha az enerji harcanmasına neden olur ve kilo vermeyi engeller.
Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri