Teşekkür ederim, ananem!Kaçımız çocukluğu için teşekkür edebiliyor? Ben bu şanslı azınlık içindeyim.. Çocukluğumla ilgili anılarımın neredeyse tamamına yakını (öğle uykusuna yatırılma ve yumurta yedirtilme dışında diyelim) hep mutlu, neşeli, güzel anılar. Bunun için de başta ananeme, sonra anne babama, teyzelerime ve kuzenlerime teşekkür ederim..

Canım ananemin aramızdan ayrılışının ilk senesi geride kaldı. O'nu düşünmeden geçirdiğim bir tek gün olmadı, onun varlığını, desteğini, sıcaklığını hep hissettim. O'nu çok özledim, boğazımda düğümlenen, bir ömür boyu acısını hissedeceğim bir ayrılık bu.. Ama O'nu, onun bana öğrettiği gibi, neşesiyle, gülerek, tatlı anılarıyla yaşatmak, O'nu tanıyamayan kızıma anlatmak da benim görevim.

Ufacık bir anı aktarmak istiyorum bu özel günde.. Binlerce anı arasından aklıma ilk geleniyle..

9-10 yaşlarında falandım, çok sık burnum kanardı. Çok da korkardım burun kanamasından, tam o yaşa özgü "sağlık korkuları" nedenli doğal korkular olduğunu çok sonra, mesleğim gereği öğrenince, yine de bir ürperti kalmış o günlerden. O yaz, ananem bu korkumu yendi. Her sabah yanına gider "anane ya burnum kanarsaaaa" derdim,  O da bana "bakiyim burnuna, ben anlarım kanayacak mı?" der, burnumun içine bakar gibi yapardı ve derdi "bugün kanamayacak". Genellikle kanamazdı da! Eğer ki kanarsa bana "bugün ben azıcık kanayacağını görmüştüm ama sen tedirgin olursun diye söylememiştim, bak durdu bile" derdi. İnanırdım.. Öyle öyle koca bir yazı geçirdik, sonbahar geldiğinde artık korkmuyordum hatta her sabah ananeme "burun baktırmak" bir eğlence olmuş, güldüğüm bir oyun olmuştu.

Canım ananem.. Benim korkumu ciddiye aldığın, beni o küçük yaşımda ciddiye aldığın, yarım değil tam insan gibi davrandığın için ve beni korkumu yenmekte aktif olarak uğraştırdığın için teşekkür ederim. Seni tanımak, seninle doya doya bir çocukluk, gençlik ve azıcık ucundan yetişkinlik geçirebilmek, benim için çok büyük bir şanstı.. Huzur içinde uyu, mekanın cennet olsun..

Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri