Uzun Yolculukların Fark Edilmeyen ÖnemiHer insan hayatında sık sık yolculuklar yapar. Özel günlerde, bayramlarda, tatillerde veya iş gereği bir çok kişi çeşitli yerlere gitme fırsatı bulur. Bu fırsat kimileri için eziyettir; kimileri için keyif kaynağıdır.

Bulunduğunuz yerden farklı yerlere gitmek bence güzel bir duygu olmalıdır. Doğduğu, büyüdüğü ve yaşadığı kentten dışarı çıkmak, farklı bölgeleri keşfetme imkanı bulmak kötü bir durum olabilir mi hiç? Hele ki yolculuk esnasında etrafı seyrederek, doğal güzellikleri, Anadolu insanının uğraşılarını, farklı yaşam alanlarını görmek eşsiz bir keyiftir. Gözünüze ilginç gelen bir yerde duraklayıp dinlenmek, fotoğraflarla o anı ölümsüzleştirmek...

Hele ki gece yolculukları bambaşkadır. Her yer zifiri karanlıktır; ama insanın düşünce haznesi apaydınlıktır. Gece yola baktığınızda aklınızdan kim bilir neler geçer? Nice düşüncelere dalarsınız... Yol şeritleri tek tek altınızdan kayıp giderken aklınızda kim bilir hangi yaşantılar anımsanır. Karşıdan gelen otomobillerin ışıklarını gördükçe kim bilir nice hatıralar aklınıza gelir.

Bu nedenle yolculukları uyumak ile özdeşleştirmek yapılacak en büyük yanlışlıklardandır. Böyle bir özdeşleştirme yaparsanız emin olun ki hiçbir yolculuk keyif vermez; ancak eziyet gibi gelir insana.
Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri