Whatsapp'ta Çift Mavi Tik'ten KurtulmaWhatsapp'ta Çift Mavi Tik'tan Kurtulma
Whatsapp akıllı telefonlarda en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamaları sıralamasında lider konumda olan bir uygulamaydı. Uygulamaydı diyoruz zira son yaptığı güncelleme ve yenilik yardımıyla bu koltuğunu yeni diğer programlara kaptırabilir.

Dün sosyal medya da ses getiren whastapp’ın çift mavi tik işareti nedir? Çift mavi tik işaretine yakalanmadan whatsapp mesajlarınızı okuyabilir misiniz? Okuduğunuz fakat okunduğunun görülmesini istemediğiniz durumlarda karşı tarafa nasıl bir bahane bulacaksınız? Bu sorularınızın yanıtı burada.

Bazı anlar vardır kimseyle konuşmak, yazışmak istemezsiniz o anda size gelen mesajları okumak yalnız belki de daha sonra yanıt vermek istersiniz, işte whatsapp’ın yeni programa koyduğu çift mavi tik uygulaması bu lüksünüzü artık elinizden alıyor. Çünkü size whatsapp üzerinden mesaj yazan çevreniz o mesajı gördüğünüzü anında anlayacak. Görmedim, geç farkettim gibi bahaneler arkasına artık saklanamayacaksınız.

Ama ifade ettiğimiz prosedürleri yaparak o mesajları okursanız herşey eski düzende devam eder. Siz mesajınızı okursunuz karşı taraf bunun farkına varmaz.

İlk olarak iOS ve Android kullanıcılarının aşağı yukarı hepsinde olan uçak modu artık en yakın arkadaşınız olacak. Neden mi? Mesajınızı okumadan önce telefonunuzu uçak moduna alır whatsapp mesajını okur uygulamadan çıktıktan sonra uçak modunu kapatırsanız karşı tarafa mesajın okunduğunu gösteren çift mavi tik gitmeyecektir.
 Çift Mavi Tik

İkinci olarak telefonunuzun kilit ekranı bildirimlerini aktifleştirirseniz yine okundu haberi gitmeden gelen mesajları okuma imkânınız olacak. Bunun için telefonunuzun ayarlar bölümüne girin ve bildirimler ayarlarından whatsapp bildirim ayarlarında “kilit ekranda göster” özelliğini aktif hale getirin.

Üçüncü ve son teknik ise whatsapp programını açın ayarlara gelin. Bildirimlere tıklayın ve “mesaj önizleme” özelliğini aktif hale getirin. Bu teknik ile de mesaj geldiğinde whatsapp’a girmeden ana ekranda gelen mesajı okuyabilirsiniz.

Paylaş:  

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri