Kadınlar Sevişirken Ne Düşünür ?

Kadınlar Sevişirken Ne Düşünür ?

Kadınların seks esnasındaki düşünceleri
Bir çok kadın için uzun süren birlikteliklerden ya da evliliklerden sonra sıradanlaşan cinsel yaşam, bunun tam tersi olarak pek çok kadın için de çok büyük bir önem arz etmektedir. 
İyi bir cinsel yaşama ve iyi bir partnere sahip olmak için gerçekten çaba gösteren kadınların sayısı hiç de azımsanmayacak derecededir. 
Toplumdaki ”seks” algısına bakıldığında, asla kadınlar tarafından konuşulması kolay kolay kabullenebilinen bir olgu olarak gözükmese de çoğu kadın için hayat kurallarını belirlemek kendi hakları olduğundan bu konuyu sıkça dile getirmektedirler. 
Hal böyle olunca, iyi bir seks ve iyi bir seks hayatı konuları da kadınlar arasında fikir paylaşılacak bir gündem haline gelmiştir. 
Kadınların, sevişme esnasında aklından bin bir türlü düşünce ya da kişi geçebilmektedir. Bunlardan en bilineni partneriyle sevişen bir kadının kendini o an başka bir erkekle sevişiyormuş gibi hayal ettiğidir. 
Bunun dışında orgazm problemleri olan kadınların ya da hayattaki önceliklerinde sevişmeyi arka planlara atmış kadınların yatakta sürekli kafalarında seks dışında her konuda bir fikir geçebildiğidir. 
Kadınlar sevişirken ne düşünür, şöyle bir göz atalım;
İlk olarak bütün gün yoğun bir tempoda çalışan bir kadının eve geldikten sonra çok yorgun olması sebebiyle seks esnasında kafasındaki düşünceler işiyle ya da ertesi günkü sorumluluklarıyla alakalı olabilir. 
Zaten kendi işlerinin baskısı altında olan kadın, partneri boşalana kadar beynini tamamen nasıl olacak, onu nasıl yapsam, bunu böyle mi yapsam tarzında düşünceleriyle yatakta son derece pasif durabilir.


Partneriyle sevişirken başka şeyler düşünmenin bir başka önemli nedeni de gerçekten hormonal olarak isteksizlik yaşama durumudur. 
Bunu tetikleyen en büyük sebep, kadının gündelik hayatında yaşadığı streslerdir. 
Vücuttaki bu stres durumu cinsel dengeyi bozar ve kadın belki de farkında olmadan kendini sevişmenin akışına bırakmaktan ziyade sürekli kendince bir hayat kaygısını düşünürken bulabilir. 
Bu durum otomatikman yatakta kadının tatminsizlik yaşamasına ve hatta orgazm olamamasına kadar gider.


Kadınların partnerlerinin erken boşalma sorunu, kadınları sevişirken başka şeyleri düşünmeye iten bir başka sebep. 
Kadın, zevki doruklarına kadar yaşayarak uzun sürecek bir cinsel birliktelik yaşamak isteyip her seferinde çok kısa sürede sonlanan bir sevişme yaşıyorsa, kendisini bu mutsuzluktan kurtarmak için ya dışa dönük algılarını tamamen kapatarak kendisi de kısa sürede orgazm olmaya çalışabilir ya da sevişme sonrasında mastürbasyon yapmaya razı olup partnerinin boşalmasını beklerken yatakta etkisiz kalabilmektedir.
Kadının partnerinin sertleşme sorunu yaşaması, kadını kendiyle ilgili şeyleri düşünmeye itebilmektedir. 
Kadınlar, erkeğin sertleşme sorunu yaşamasını kadınsal açıdan değerlendirip fiziki görünüşlerine, erkeklerini yatakta yeterince etkileyemediklerine ve tatmin edemediklerine yorarlar. 
Sorun bir şekilde halledilip cinsel birleşmeye başlandığında dahi kadının kafasında ”Göbeğim şuan nasıl gözüküyor?”, 
”Göğüslerim şuan nasıl gözüküyor?”, ”Selülitlerim belli oluyor mu?”,
 ”Beni hala çekici buluyor mu?” soruları dönüp durmaktadır.
Kadınların sevişirken düşünmeye başladığı en önemli hususlardan biri hazırlıksız yakalandıkları anlardır. 
Ani gelişen olaylar sonucunda hiç planda olmayan cinsel birleşmeler yaşanırken kadınların kafasından sürekli ”Acaba tüylerim rahatsız ediyor mu?”, ”Kötü kokuyor muyum?”, ”Bacaklarımdaki tüyler belli oluyor mu?” gibi pek çok şekilde örneklendirebileceğimiz sorular geçmektedir ve bu tedirginliğinden ötürü bir türlü yapılan sekse konsantre olamaz.


Cinsel birliktelik yaşanılan partnerin kadına ne şekilde davrandığı da kadınları yatakta düşüncelere iten sebepler arasındadır. 
İlk olarak erkeğin sadece kendi zevkine odaklı davranması kadının kafasından sürekli ”Neden bu kadar bencil? 
Benim zevk almadığımı ve almak istediğimi görmüyor mu?” soruları geçmektedir. 
Daha detaylı anlatacak olursak adamın kadına oral seks yaptırması ancak kadına bu konuda yanaşmaması kadının düşünceli bir kafa yapısına bürünmesine ve kendisini birleşme esnasında kötü hissetmesine sebep olacaktır.
Erkeklerin cinsel birleşme esnasında uygulamaktan hoşlandıkları pozisyonları, kadınlara sert bir tutumla uygulattırmaya çalışmaları da kadınların kafasından 
”Benim bundan hoşlanmadığımı görmüyor mu?”, ”Acı çekiyor olma ihtimalimi düşünmüyor mu?” sorularını geçirttirmektedir. 
Erkeklerin seks esnasında daha hoyrat olabileceği çok açıktır ve bundan hoşlanmayan kadının bir an önce orgazm olarak cinsel birleşmeyi bitirme düşüncesinin kafasından geçmesi gayet olasıdır.
Çoğu kadın, seks esnasında ünlü bir erkeği ya da kafasında en iyi seksi yapabileceğini tasarladığı bir prototipi düşünür. 
Bunu yapmak bir çok kadına seksten sonra huzursuzluk yaşatsa da bir çok kadına da eğlenceli bir fantezi gibi gelmektedir. 
Cinselliğini yaşadığı erkeğe saygısızlık ettiğini düşünen, empati yaptığında asla böyle bir şeyi kabul etmeyeceğini söyleyen kadınların dışında da kendini eğlendirmek için özellikle böyle şeyler düşündüğünü ve bunun kendisine daha farklı bir haz verdiğini söyleyen kadınlar da mevcuttur.


Paylaş:  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sosyete Sözler sayfamızı sizler için hazırladık.
Güzel Sözler, Anlamlı Sözler, Aşk Sözleri, Dini Sözler, Özlü Sözler ve Ünlü Sözleri şeklinde derlenmiştir.
Bazı sözler de hatalarımız var ise affola ve sizlerde bu hataları görürseniz lütfen bilgi vermekten çekinmeyiniz.

Güzel Sözler Mesajlar

Makaleler

En Güzel Mesajlar

Aşk Sözleri